A tak si tu žijeme!

Autor: Věra Tepličková | 5.2.2018 o 16:19 | (upravené 1.4.2018 o 9:39) Karma článku: 3,02 | Prečítané:  570x

Dnes som absolvovala 1. časť zo série odborných seminárov k zákonu, ktorý ešte nevošiel do platnosti a ja už dnes netrpezlivo čakám na jeho novelu.

Ako sme bez nového zákona o ochrane osobných údajov mohli doteraz žiť, nechápem. Životne dôležité termíny, ustanovenia a na naše platy primerané pokuty vo výške 20 mil. eur za nedodržanie nariadenia nám konečne prinášajú do duší pokoj, mier a istotu, že naše osobné údaje budú v bezpečí pod kontrolou zodpovedných a poverených osôb. Tí budú dňom a nocou bdieť nielen nad našimi adresami alebo rodnými číslami, ale i odtlačkami prstov, biometrickými snímkami sietnice oka, vzdialenosťou jednotlivých orgánov na tvári a dokonca i nad vlastnosťami, podľa ktorých je nás možné identifikovať, ako napr. spôsob, akým udierame do klávesnice alebo osobitný štýl chôdze. 

Nuž, budú to mať zodpovedné osoby ťažké.

Mimochodom, zodpovednou osobou nemôže byť bárskto. Napr. taký riaditeľ,  živnostník  alebo majiteľ (konateľ) firmy to byť nemôže i keď je zodpovedný za prvý i posledný špendlík vo svojej firme. I vtedy, keď je vo firme chudák živnostník sám (má napr. internetový obchod), musí si niekoho zodpovedného nájsť, oboznámiť ho so všetkými zákutiami firmy, poveriť ho zodpovednosťou a zaplatiť ho, aby mu dával pozor na to, za čo je zodpovedný. Sám šéf je potom zodpovedný i za zodpovednosťou povereného človeka, či zodpovedne kontroluje všetko, za čo je šéf zodpovedný.

Že tomu nerozumiete?

Že vám to pripadá na hlavu postavené?

I mne.

Preto som na seminári neváhala, zdvihla som ruku a spýtala som sa, či je možno z tohto bludného kruhu v nejakom prípade vystúpiť.

Odpoveď?

Vraj si mám počkať na novelu zákona a tej  sa dočkám, keď budeme všetci svorne dostatočne protestovať a nahlas kričať.

Kričme, Slováci, kričme.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Môj dom, môj hrad. Sternbergovci si to môžu povedať už 800 rokov

So súrodencami sa tu pretekali na trojkolkách, pre miestnych robili omše. Na súkromnom hrade Český Šternberk hradný pán stále býva.

SVET

Únia zatvára hranice. Opúšťa tým myšlienky Schengenu

Z núdzových opatrení sa stávajú dlhodobé.

PLUS

Prísne tajné. Ako sa zrodila najhoršia zbraň v dejinách

Ako sa vznikla najhoršia zbraň ľudstva.


Už ste čítali?