V kotle ...

Autor: Věra Tepličková | 10.3.2018 o 10:09 | (upravené 1.4.2018 o 9:34) Karma článku: 4,00 | Prečítané:  627x

... alebo prečo dvaja najlepší vládni kamaráti nepodporili svojou prítomnosťou zhromaždenie Za slušné Slovensko.

Jeden z čarovných zážitkov a životných skúseností prežil môj syn, keď mal asi 14 rokov. Bol veľkým fanúšikom futbalu, a tak keď dostal od svojho strýka (môjho brata) 2 lístky na futbalový zápas Slovensko – Česko do Bratislavy, bol doslova vo vytržení. Celé dni sa so svojim najlepším kamarátom na zápas pripravovali, vlastnoručne vyrábali transparenty a vymýšľali pokriky a heslá, ktorými chceli podporiť našich futbalových borcov.

Nikoho z nás ani vo sne nenapadlo, že chlapci zažijú niečo, čo dokáže zinscenovať iba život sám. Neuvedomili sme si, že môj brat je Čech a lístky, ktoré zohnal, sú vstupenkami do českého územia futbalových fanúšikov – do českého kotla.

To, čo sa dialo potom, keď sa chlapci pretlačili na svoje miesta, poznáme iba z rozprávania chlapcov, a i keď dnes patrí táto historka do zlatého fondu zábavy v našej rodine, chlapcom vtedy do smiechu príliš nebolo. Už pri vytiahnutí prvého transparentu so slovenskou zástavou a s nápisom Slováci do toho! im pohľady okolo sediacich fanúšikov naznačili, že tudy cesta nevede,  a  pokrik Slovenskóóó, Slovenskóóó  vylúčili zo svojho slovníka hneď, ako okolo seba počuli skandovať Čechov.

Celý zápas presedeli dvaja najlepší kamaráti prilepení na stoličkách bez náznaku emócií. Radšej. Z pudu sebazáchovy. Fandili v duchu a tajne.

I keď je zhromaždenie Za slušné Slovensko možno nepatričné prirovnávať k takémuto kotlu, z hľadiska emócií to kotol bol. Búrlivý a nežný zároveň.

I naši dvaja najlepší vládni kamaráti tvrdia, že vždy túžili a túžia po slušnom Slovensku. Obidvaja majú už roky pripravené vlastné transparenty a heslá, no zhromaždenia Za slušné Slovensko sa ako občania tohto štátu i tak nezúčastnili. Možno sa báli, že sa ocitnú v cudzom kotle, možno sa im neoplatilo obliekať sa do zimy kvôli, ako oni hovoria, hŕstke zmanipulovaných ľudí. A možno ... možno len nezohnali lístky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Smer bude hľadať nového ministra, Imrecze má konkurenta

Súčasného guvernéra NBS má vystriedať Peter Kažimír.

DOMOV

Aj pohár vína môže zohaviť tvár vášho dieťaťa

Najrizikovejšie sú tri dni medzi 18. až 21. dňom tehotenstva.


Už ste čítali?