Len si to zober, tá tvoja mama to dosť preháňa,

Autor: Věra Tepličková | 5.12.2018 o 9:01 | Karma článku: 2,03 | Prečítané:  698x

povedala pani učiteľka v škole chlapcovi, ktorý slušne odmietol od Mikuláša balíček so sladkosťami a násilím mu vtlačila čokolády do rúk.

Priznám sa, ťažko znášam, keď pedagóg pred dieťaťom zhodí autoritu rodičov. V akomkoľvek prípade. A je jedno, či je to v súkromí, alebo na verejnosti. Môže si myslieť čokoľvek, môže mať na rodičov ťažké srdce, môže sa o tom s rodičom porozprávať, môže v prípade podozrenia oznámiť istú skutočnosť na patričných inštanciách, ale pred dieťaťom sa o jeho rodičoch vyjadrovať kriticky,  s posmeškom, či opovrhnutím nesmie!!!

Priznajme si, v dnešnej spoločnosti, keď je sloboda všetkého, nemôžeme očakávať, že všetky deti budú vychovávané rovnakým spôsobom. Čo uprednostňuje jeden, zavrhuje druhý. Čo jeden považuje za podstatu rodičovstva, druhý o tom možno nikdy ani nechyroval. Biomatky, nevýchova, rôzne vierovyznania atď. sú len zlomkom toho, s čím sa v rodinách malé deti stretávajú a čo sa celkom odlišuje od chápania života v iných rodinách. I od chápania mnohých pani učiteliek. Malé deti to však neriešia. Mamina to takto povedala a takto to má byť. Ak nežije dieťa vo vákuu, samo sa postupne dostáva do situácií, v ktorých porovnáva svoje správanie so správaním sa  iných detí a je nútené sa po svojom s týmto vysporiadať. Opýta sa, vyskúša, trvá na svojom, možno prechádza na druhú stranu barikády. Ak však napadneme my zvonka správanie sa dieťaťa, ktoré robí len to, na čo je z domu zvyknuté, čo po ňom rodičia chcú, privádzame ho do nepríjemného diskomfortu a navyše ho staviame do situácie, keď má potrebu seba a svojich rodičov brániť. Celkom normálna reakcia dieťaťa je potom často zo strany pedagógov zamieňaná za drzosť a neposlušnosť, za ktorú je kritizované, trestané, vylučované z kolektívu, zosmiešňované.

Je veľa názorov na výchovu detí a nie všetci pedagógovia sa stotožňujeme so všetkými. Jedno by nám malo byť však jasné. Máme na tomto svete množstvo rôznych poslaní, no v žiadnom prípade tu nie sme od toho, aby sme narúšali vzťah dieťa – rodič.

PS.

Hore menovaný chlapec odmietol balíček nie z rozmaru, ale pretože má zo zdravotných dôvodov prísnu diétu. Smutné je, že pani učiteľka o tom vedela.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Tomáš Prokopčáka

Vy nie ste žiaden antisystém. Ste mainstream

Ako sa nám pod rukami zmenila Európa.

DOMOV

Matica ocenila falošného profesora, boli sme pri tom (video)

Na odovzdávaní bol aj Dankov poradca.

DOMOV

Zsuzsová požiadala o prepustenie z väzby

Zsuzsová je obvinená v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.


Už ste čítali?