Poctivo, hrdo, so cťou, až kým nás Kočner nerozdelí.

Autor: Věra Tepličková | 15.5.2019 o 19:35 | Karma článku: 4,12 | Prečítané:  1616x

Ako má byť človeku, keď sa postupne dozvedá, že politika v podaní našich mocipánov je ešte väčšia špina, ako sme si pôvodne mysleli? Je to na mávnutie rukou? Na zasmiatie? Na vracanie?

Od smrti Jána Kuciaka a jeho priateľky vyplávalo na hladinu politických vôd toľko hnusu, ktoré majú na svedomí politickí predstavitelia našej krajiny, že už to vodami nazvať ani nemôžeme.Výstižnejší názov je skôr politický septik. Preplnený, zapáchajúci, plný nebezpečných parazitov.

A tento materiál nám vytvára prostredie pre žitie a káže, ako máme žiť.

Vraj poctivo, hrdo, so cťou.

Prečo zrazu toľko skepsy?

Médiá dnes informovali o zlyhaní ďalšieho svätca. Viktor Stromček už niekoľko dní nie je generálnym manažérom Smeru. Prečo? Nie preto, že pravdepodobne paktoval ako väčšina jeho súdruhov s Kočnerom, ale pretože sa to prevalilo. Špinka vyplávala na povrch žumpy. Ak by sa to dokázalo ututlať, ďalej by manažoval.

Samozrejme, že poctivo, hrdo, so cťou.

No takto? Treba nájsť dôvod, prečo ho nechať odísť (najlepšie osobný a ľudský) a na chvíľu ho odstaviť (samozrejme, že s ľútosťou). A aby to bolo aspoň trochu vierohodné, bude to takto prezentovať i predseda vlády.

Pretože to bude možno vyzerať poctivo, hrdo, so cťou.

Nevyzeralo, pán Pellegrini, nevyzeralo. Neverbálna komunikácia, ktorú ste spolu so slovnou odpoveďou, prečo pán Stromček opustil rady Smeru, vyslali do éteru v spolupráci s pánom Ondrušom a pánom Rašim, vypovedala o celej situácii viac, ako ste možno chceli.

 „Za strážcov štátu treba ustanovovať tých, čo sa ukážu schopnými bdieť nad zákonmi. Títo ľudia nesmú klamať a nikdy dobrovoľne neprijať nepravdu, “ znie jedna z myšlienok Platóna a ja len márne lovím v pamäti a v pomyselných politických vodách, ktorý z našich strážcov by mohol byť obdarený takýmto darom. Hľadám, no nenachádzam. Ono nájsť takýto úkaz v žumpe, by bol asi hotový zázrak, čo vy na to?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Zuzany Kepplovej

Hlas. Strana opatrného vyčkávania

Aj by sme povedali, že Pellegrini plní želanie vládnych strán a šúcha nohami.


Už ste čítali?