Robert. F. Dobšinský, alebo čo sa môže stať, keď horúčavy udrú naplno.

Autor: Věra Tepličková | 12.6.2019 o 12:52 | Karma článku: 2,19 | Prečítané:  772x

Štrnásťdňová absencia pána Fica je dodnes opradená tajomstvom, no i keď neprezradil, kde, s kým a prečo, jeho bujará nálada a nové svetlo, ktoré prináša do strany, sú známkou toho, že absolvoval čosi nevídané.

Miernejšie teórie hovoria o stretnutí pána Fica s J. K. Rowlingovou, no teórie odvážnejšie zvažujú dokonca bdelú reinkarnáciu.

Pán Fico sa po návrate odniekiaľ usmieva na novinárov, laškuje a nadšene hovorí o emóciách a ľudských príbehoch. Z poznania, že ľudia majú emócie, je tak vzrušený, že sa rozhodol navrhnúť členom Smeru celkom novú koncepciu politickej práce: program strany bude založený na príbehoch plných emócií. A písať sa rozhodol hneď. I keď si väčšina z nás myslela, že v týchto dňoch cestuje po Slovensku a rieši problémy v strane, nie je tomu tak. Navštevuje obyčajných a trpezlivo načúva ich príbehom. Zbiera plody ľudovej slovesnosti, ktoré potom so zdatnými spolubratmi vložia do programu a predložia prostému ľudu. Či to bude epika alebo lyrika sa dnes ešte nevie, no ako spolucestujúceho a pomocnú ruku si vybral pána Glváča, ktorý je známy svojou ľúbostnou literatúrou, takže môžeme čakať všeličo.

Záujem o tento programový zvrat v Smere je zo strany novinárov obrovský. No pán Fico sa správa ako správny autor a spisovateľ. Vopred nič neprezrádza. Len iskričky v jeho očiach nasvedčujú, že to bude niečo veľké a že sa môžeme tešiť. Naznačil síce, že jeden z  príbehov sa bude týkať slovenských detičiek, ktoré trpia na juhu Slovenska, no to je jediná ochutnávka z budúceho diela Smeru. Nie je jasné ani to, o aké emócie pôjde. Osobne sa domnievam, že toľko emócií, koľko sa podarilo rozosiať medzi Slovákov R. Ficovi, sa podarilo len málokomu, no možno je to len môj subjektívny názor a pán Fico pôjde ďalej, možno až za hranice humanitných vied.

Nuž, ťažko povedať, čo z tohto všetkého vzíde. Možno je to len tragický dôsledok horúčav, ktoré postihli našu krajinu, no možné je i to, že sa dožijeme dlhých šor  pred kníhkupectvami, pretože na predvianočný knižný pult dorazí bestseller, ktorý pôjde na dračku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Klasika pre predsedu

Len samotné zjavné mentálne problémy nemusia byť jediným dôsledkom rokov nepoctivého života.

Prešovskú bytovku budú po výbuchu búrať. Je hrozbou pre okolie

Mesto a experti zvažujú spôsob aj rozsah.

Dobré ráno

Denný podcast: O týraní všetci vedeli, skončilo sa až vraždou

Čo hovorí príbeh Dávida o domácom násilí.


Už ste čítali?