Robert. F. Dobšinský, alebo čo sa môže stať, keď horúčavy udrú naplno.

Autor: Věra Tepličková | 12.6.2019 o 12:52 | Karma článku: 2,19 | Prečítané:  776x

Štrnásťdňová absencia pána Fica je dodnes opradená tajomstvom, no i keď neprezradil, kde, s kým a prečo, jeho bujará nálada a nové svetlo, ktoré prináša do strany, sú známkou toho, že absolvoval čosi nevídané.

Miernejšie teórie hovoria o stretnutí pána Fica s J. K. Rowlingovou, no teórie odvážnejšie zvažujú dokonca bdelú reinkarnáciu.

Pán Fico sa po návrate odniekiaľ usmieva na novinárov, laškuje a nadšene hovorí o emóciách a ľudských príbehoch. Z poznania, že ľudia majú emócie, je tak vzrušený, že sa rozhodol navrhnúť členom Smeru celkom novú koncepciu politickej práce: program strany bude založený na príbehoch plných emócií. A písať sa rozhodol hneď. I keď si väčšina z nás myslela, že v týchto dňoch cestuje po Slovensku a rieši problémy v strane, nie je tomu tak. Navštevuje obyčajných a trpezlivo načúva ich príbehom. Zbiera plody ľudovej slovesnosti, ktoré potom so zdatnými spolubratmi vložia do programu a predložia prostému ľudu. Či to bude epika alebo lyrika sa dnes ešte nevie, no ako spolucestujúceho a pomocnú ruku si vybral pána Glváča, ktorý je známy svojou ľúbostnou literatúrou, takže môžeme čakať všeličo.

Záujem o tento programový zvrat v Smere je zo strany novinárov obrovský. No pán Fico sa správa ako správny autor a spisovateľ. Vopred nič neprezrádza. Len iskričky v jeho očiach nasvedčujú, že to bude niečo veľké a že sa môžeme tešiť. Naznačil síce, že jeden z  príbehov sa bude týkať slovenských detičiek, ktoré trpia na juhu Slovenska, no to je jediná ochutnávka z budúceho diela Smeru. Nie je jasné ani to, o aké emócie pôjde. Osobne sa domnievam, že toľko emócií, koľko sa podarilo rozosiať medzi Slovákov R. Ficovi, sa podarilo len málokomu, no možno je to len môj subjektívny názor a pán Fico pôjde ďalej, možno až za hranice humanitných vied.

Nuž, ťažko povedať, čo z tohto všetkého vzíde. Možno je to len tragický dôsledok horúčav, ktoré postihli našu krajinu, no možné je i to, že sa dožijeme dlhých šor  pred kníhkupectvami, pretože na predvianočný knižný pult dorazí bestseller, ktorý pôjde na dračku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Parlament sa zmenil na trápny cirkus

Čo včerajšok prezradil o stave parlamentnej demokracie.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Zodpovedná zmena Smeru: Odchod zo scény

Smer vypratal kulturáky a náhrada neprišla.


Už ste čítali?