Podržať! Za všetkých okolností.

Autor: Věra Tepličková | 10.7.2019 o 10:43 | Karma článku: 10,06 | Prečítané:  6700x

Ukončená kauza pána Mizíka a začínajúca kauza pána Blahu majú čosi spoločné: podporu svojej strany. ĽSNS nabehla na stratégiu Mizíkovej obhajoby a tvrdila, že pán Mizík je počítačovo dementný, čo včera, zdá sa, uznal i súd.

Podstata straníckej podpory bola jasná: pri každej príležitosti, pri každej otázke z médií trvať na tom, že pán Mizík je v podstate negramotný starší pán, ktorého naivitu a nevedomosť niekto hnusne zneužil na propagáciu niečoho, čomu chudák sám neverí, nikdy neveril a nikdy veriť nebude. Niektorí z jeho kolegov dokonca zašli ešte ďalej a pokúšali sa národ presvedčiť, že pán Mizík je na tom tak biedne, že nevie manipulovať ani s telefónom. A zabralo to.

Súd rozhodol v jeho prospech. Pán Mizík je nevinný, očistený a spolu so straníkmi sa teší. Z víťazstva a dementnosti.  Nie svojej, ale z našej.

A pán Blaha?

Trestné oznámenie na neho podala nejaká bezvýznamná firmička ESET, ktorá je podľa pána Blahu len spolkom ajtíčkárov. V súdnom spore bude bezpochyby úspešný. Má na svojej strane najdôveryhodnejšiu stranu zo všetkých našich dôveryhodných strán, dokonca s právnikom v čele. Navyše, kauza nebude pravdepodobne nič zložitého, lebo JUDr. Fico verejnosti oznámil, že za celým prípadom je len nejaký drbko z lesa.

Otázkou je, čo sa stane, ak sa drbko z lesa rozhodne kauzu vyhrať.  

Priznajme si, prostriedky by na to mohol mať a dobrých právnikov tiež.

Možno by nebolo od veci poučiť sa z kauzy pána Mizíka a na niečo to uhrať. Možno by stálo za pokus zviesť to na počítačovú negramotnosť, stav pomätenosti, alebo nepríčetnosť pána Blahu. I keď pán Blaha pôsobí vo svojej prirodzenosti celkom zdravo, verím, že svedkovia, ktorí by potvrdili, že pán Blaha je nejakým spôsobom ujdený, by sa iste našli.

P.S.

Ak bude treba, hlásim sa ako dobrovoľník.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kočner písal Zsuzsovej o sledovaní Sulíka a Rajtára chcel dostať do basy

Ďalšia časť Kočnerovej komunikácie potvrdzuje výpoveď Petra Tótha.

Píše Tomáš Nociar - Fórum

Odborník na extrémizmus Andrej Danko

Šéf národniarov by nemal zabúdať, odkiaľ on a jeho strana prišli.

Kalavská sa vzoprela Ficovi, Smer jej návrh nepodporí

Ministerka predloží stratifikáciu len ako obyčajný zákon.


Už ste čítali?