Jedna pecka za druhou. A vraj uhorková sezóna.

Autor: Věra Tepličková | 2.8.2019 o 20:17 | Karma článku: 3,16 | Prečítané:  1164x

Ešte sme sa nespamätali z Kočnerovej pošty pre (?) a drogového škandálu Trubana a už je tu ďalšia turbulencia na politickej scéne: slávny autor zľudoveného bonmotu Neublížil som je späť.

Nik iný ako sám Vladimír Mečiar ohlásil, že sa po rokoch vracia do politiky. A v plnej paráde. S vlastným názorom a skoro vlastnou stranou.Sľubuje zaujímavý projekt, ktorý sa bude odlišovať od všetkého, čo u nás v súčasnosti existuje. Už to, že strana vzniká z inej strany, ktorá sa jednoducho premenuje, svedčí o originalite zámeru. Či sa strana dostane do parlamentu je síce vo hviezdach, ale po skúsenostiach so slovenskými voličmi z posledných 30 rokov si myslím, že je to celkom možné a dokonca pravdepodobné.

A vôbec sa nečudujme, že chce ísť pán Mečiar opäť ku korytu. Keď vidí, čo všetko je v našom štáte možné zrealizovať, bol by hlúpy, keby so svojimi zašifrovanými poznámkami, vedomosťami, skúsenosťami a známosťami do toho nešiel. Navyše, okrem Elektry tu nie je žiadny monument, ktorý by pripomínal slávnu éru jeho vlády. Taký pán Danko je v politike len pár rokov a už bude mať svoj vlastný 30 metrový stožiar.

Nuž, čo si tak začať na dôchodku? Peniažky sa už pomaličky rozkotúľali, penzia nie je bohviečo a aj bývalí kamaráti už by potrebovali pomôcť... Napr. taký Ivko Lexa. Nevyužitý potenciál. Alebo Pištík Harabín. Perla.

Otázkou je, či bude mať pán Mečiar podporu a možných koaličných partnerov.

Osobne si myslím, že môže celkom iste rátať s Bélom Bugárom. I keď ten hovorí v súvislosti s návratom V. Mečiara o nočnej more, zo skúseností môžeme myslím konštatovať, že možno opäť prekvapivo podľahne volaniu divočiny. I predseda SNS by mohol v rámci dokončenia svojich významných projektov (napr. rekreačné poukazy pre všetkých emigrantov v EÚ), pristúpiť a vstúpiť. A čo sa týka pána Fica... ten sa možno s Vladimírom už dávnejšie dohodol, že sa budú po pár rokoch striedať.

Ťažko povedať. Počkajme si.

Dôležité je, milí Slováci, že sa nudiť nebudeme. Najmä, keď sa nám už teraz rysuje predvolebná jeseň plná hier, ľudovej zábavy a folklóru so starými a ešte staršími členmi súboru.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Otočku k moru do Chorvátska urobíme pohodlnejšie

Matovič sa na nevyžadovaní testu dohodol zatiaľ len s Babišom.

Komentár Zuzany Kepplovej

Konšpirujúci premiér nie je zmena, na ktorú sme čakali

Kto nie je s vami, nemusí byť v službách temných síl.


Už ste čítali?