Úplne nezdravé veci

Autor: Věra Tepličková | 17.9.2019 o 13:00 | Karma článku: 2,00 | Prečítané:  763x

V súvislosti s témou ne/zvyšovania daní na cigarety, použil na dnešnej tlačovej konferencii pán Danko celkom nový odborný termín: úplne nezdravé veci.

Vysvetlil novinárom, že je choré, aby sa ceny cigariet a alkoholu zvýšili o 50 centov. Ak už zvyšovať, tak ceny úplne nezdravých vecí, napr. cukru a cukroviniek.

Som dlhoročný pracovník v oblasti prevencie sociálno-patologických javov a dovolím si tvrdiť, že tento nový poznatok pána Danka pravdepodobne ovplyvní ďalšie smerovanie oblasti prevencie proti drogám a drogovým závislostiam, pretože na delenie týchto vecí na nezdravé a úplne nezdravé ešte nikto neprišiel. Je jedno, z čoho pán Danko vychádzal, či z vlastných skúseností alebo zo známeho CUKOR JE SMRŤ. Dôležité je, že svojim vyjadrením urobil radosť tabakovému priemyslu a najmä tuhým fajčiarom a alkoholikom, ktorí sa dozvedeli, že cigarety a alkohol nie sú tým najhorším, čo konzumujú.

Nuž predseda parlamentu, zdá sa, je inovátorom v mnohých  oblastiach a z toho, ako ho poznám, dedukujem, že jeho snahy neskončia len v tomto počiatočnom štádiu reformy zdravého spôsobu života. Pôjde ďalej a ďalej a možno sa dočkáme i toho, že na každom punčiaku, bude musieť byť varovný oznam o škodlivosti tejto úplne nezdravej veci.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Samuela Marca

Ako prežiť druhú vlnu (píše Samo Marec)

Čo môže robiť neveľmi dobrý škrabák?

Armáda predstavila základný plán celoplošného testovania

Ministerstvo obrany identifikovalo päťtisíc odberných miest.

Trnku potrestali iba symbolicky, môže sa dostať aj k ušlému platu

Čižnár pre svojho predchodcu pôvodne žiadal stratu funkcie.


Už ste čítali?