Neobvyklá stratégia

Autor: Věra Tepličková | 10.10.2019 o 8:12 | Karma článku: 1,57 | Prečítané:  564x

Horúca predvolebná jeseň sa nám začala netradične. Pravá ani ľavá polovica necítia potrebu súťažiť s protivníkom z opačného politického spektra. Rozhodli sa vykynožiť sa zvnútra. Unikát, ktorý nemá vo svete obdobu.

Zdá sa, že v týchto voľbách sa nebude súťažiť o hlasy voličov v jednom ringu. Koalícia i opozícia chcú každý svoj. Vlastný. Hráči z koalície si ten svoj zatiaľ len pripravujú, farbia, tapacírujú a tak trochu sa rozcvičujú. I napriek tomu, že sa predseda SNS (kapitán tímu) už natrel bojovými farbami, zatiaľ si len navzájom posielajú neškodné podpichujúce odkazy, poskakujú okolo čiary, pošťuchujú sa  a oťukávajú.

Opozícia však svoj seba deštruktívny zámer zobrala serióznejšie. Niektoré strany už skočili do ringu a bez premysleného postupu útočia hlava-nehlava na strany podobného zmýšľania. Jedna zo strán dokonca skočila priamo do stredu a spáchala harakiri v priamom prenose. Existujú i strany, ktoré sa ešte nevedia rozhodnúť, v ktorom ringu budú súťažiť, a tak ich predstavitelia chodia okolo obidvoch, zbierajú ranených a mŕtvoly, snažia sa ich priviesť k životu a doplniť nimi svoje rady.

Užasnutí diváci – voliči pozorujú z hľadiska túto trmu-vrmu, žmolia svoj hlas v talóne a nevedia od radosti, na koho majú staviť. Niektorí márne vyzerajú rozhodcu v pásikovom, ktorý dá hre pravidlá a aspoň trochu slušný rámec. Niektorí sa začali modliť, s nádejou upierajú svoj zrak ku dverám športoviska a očakávajú príchod akéhokoľvek nového spasiteľa, na ktorého majú jedinú požiadavku: aby bol aspoň trochu normálny. Niektorí svoj hlas znechutene pokrčili, hodili na zem a odišli ešte pred začiatkom zápasu.

Nuž, horúca predvolebná jeseň sa nám začala naozaj netradične.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Samuela Marca

Ako prežiť druhú vlnu (píše Samo Marec)

Čo môže robiť neveľmi dobrý škrabák?

Armáda predstavila základný plán celoplošného testovania

Ministerstvo obrany identifikovalo päťtisíc odberných miest.

Trnku potrestali iba symbolicky, môže sa dostať aj k ušlému platu

Čižnár pre svojho predchodcu pôvodne žiadal stratu funkcie.


Už ste čítali?