Ruku do ohňa, pretože ruka ruku...

Autor: Věra Tepličková | 15.10.2019 o 10:23 | Karma článku: 1,59 | Prečítané:  580x

Špina, ktorá sa v posledných mesiacoch doslova valí z najvyšších sfér politiky a súdov, už ani neprekvapuje. Zvykli sme si, že sa hore podvádza, zavádza, kradne, uráža, vyhráža a dokonca zabíja. Výsledok? Apatia ľudí.

Z hora nás vyzývajú, aby sme negeneralizovali. Vraj tí, čo pochybili, sú len výnimky, čierne ovce, ktoré sa v pomätení mysle odtrhli od stáda a vlastne ... vôbec nie je isté, či špina, ktorá sa prevalila, je naozaj špina dotyčných. Pravda nie je podstatná. Dôležité je zbaviť sa viny. Za akúkoľvek cenu. Žiadny dôkaz nie je dosť presvedčivý, aby ho obhajca nemohol vyvrátiť. Žiadny očitý svedok nie je dostatočne neovplyvniteľný, aby bola jeho pravda uznaná za naozajstnú pravdu. Všetko sa dá zmeniť, vyvrátiť, hodiť na niekoho druhého a očistiť sa. Previnilci sa ako previnilci už ani necítia a nesprávajú. Žiadny stud, pokora, ospravedlnenie. Sú si istí, že nemôžu byť potrestaní. Zákony sú postavené v ich prospech. A navyše, majú to niečím poistené a premyslené. Tento level má dnes i svoju nadstavbu: napr. pán Trnka, na ktorého existujú už rok dôkazy o jeho vlastizrade, sa môže sám rozhodnúť, ako a či sa vôbec potrestá.

Preto ma už ani neprekvapujú istota a verva, s akou vyjadrujú svoju spolupatričnosť  k postihnutému spolubratovi napr. straníci. Za pána Kotlebu, ktorý je políciou preverovaný za roky staré sexuálne obťažovanie mladistvej študentky, sa postavila celá strana. ĽSNS odmieta obvinenia ...

A to je ako možné?

Všetci ľudovci s pánom Kotlebom žili? Boli s ním doma i v práci? Spali s ním? Ako sa môže strana zaručiť za to, že sa mladému Mariánovi búrili hormóny len v prítomnosti jeho manželky?

Neprekvapuje ma ani včerajšie vyjadrenie jedného z predstaviteľov Mosta-Híd, že žiadny z jeho kolegov nepodľahol miliónu od Kočnera pri kupovaní poslaneckých hlasov za voľbu prokurátora Trnku. Neprekvapuje ma ani absolútne presvedčenie Smerákov o čistote ich pána predsedu či bývalého ministra vnútra.

Za tým, že takto dávajú ruku do ohňa, musí byť buď naozajstné, doslova až za hrob presahujúce priateľstvo a dôvera, alebo vedomie ...

... dnes ja tebe, zajtra ty mne.

Nuž, generalizovať sa fakt nemá, ale zdá sa, že buď je všetko, čo sa hore deje, len výplod našej bujnej fantázie, alebo majú na rováši všetci.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Dôkaz o účinnosti homeopatík

Ako to, že Cibulková netrvala na tom, aby jej vakcínu najskôr miliardukrát rozriedili?

Polícia pokutu päťsto eur za cestu po drevo na kúrenie obhajuje

Výber pokút nie je prioritou polície, tvrdia policajti.


Už ste čítali?