Čože je to 50tka?

Autor: Věra Tepličková | 30.10.2019 o 20:39 | Karma článku: 1,98 | Prečítané:  771x

Smer, SNS, Kotlebovci a jeden zástupca Mostu nám, občanom SR, konečne vyšli v ústrety a upravili v zákone lehotu na pokojnú a dôstojnú volebnú prípravu. Nie všetci však pochopili dobrý úmysel tejto zmeny.

Dokonca ani v samom jadre vládnych strán nedochádza k jednote, čo nás, občanov tak trochu mätie.

Ťažko povedať, ako si zmenu vysvetlili za zavretými dverami, pretože zo zverejnených rozhovorov s jednotlivými straníkmi vyplýva, že takmer všetci sú proti nej, čo vyvoláva otázku, prečo za ňu teda zahlasovali. Pán Danko sa hneď po odhlasovaní zákona do kamery zveril, že je to úžasný nápad, ale že nie je jeho, že na tom trval Smer a že by sa na takéto zákony, proti ktorým sa búria samotní občania, mal dať väčší pozor.

Prínos 50dňového moratória  krásne vysvetlila ministerka Matečná, ktorá sa nebála, a tak, ako sú v SNS zvyknutí, pekne, hrdo a zoči-voči na kameru povedala, že volič nie je schopný rozoznať, čo je pre neho dobré. Podotkla niečo v tom zmysle, že 50 dní je naozaj minimum na to, aby si každý volič podrobne preštudoval volebné programy jednotlivých strán a riadil sa už konečne vlastným rozumom a nie prieskumami.

A ruku na srdce, má pravdu.

Kto z vás naposledy poctivo čítal nejaký volebný program?

Kto z vás si v ňom farebne podčiarkol pozitíva a porovnal ich s benefitmi ďalších 150 strán?

Kto z vás sa zamyslel na tým, že zostaviť takéto dielo, stojí veľa roboty a odriekania, a chudáci, autori programov nemajú žiadnu spätnú väzbu, lebo nevďační ľudia sú leniví to čítať?

Nuž, my len buďme radi, milí spoluobčania, že sa nad tým konečne niekto hlboko zamyslel a zmenil zákon k nášmu prospechu.

A o tom, že to nie je zmena len tak narýchlo vytiahnutá z klobúka, svedčí fakt, že naši zákonodarcovia preštudovali legislatívu nielen európsku, ale svetovú, a vybrali naozaj to najlepšie riešenie. Príklad si zobrali z legislatívy vyspelých demokratických štátov Kamerun a Tunisko a i keď naša nová 50 dňová lehota zďaleka nedosahuje na moratória v týchto dvoch vyspelých civilizáciách, blížime sa, čo je pekná motivácia napredovať ďalej. O úspechu rozhodnutia predĺžiť moratórium na 50 dní svedčí i naše umiestnenie v prvej trojke na svete.

A tak, milí spoluobčania, nefrflime a pripravme sa na naozaj kvalitnú prípravu, aby sa za nás ani Smer, ani SNS, ani Kotlebovci, ani 1 člen Mostu nemuseli hanbiť.

Čože je to 50tka?

Dovolenky budeme mať po Novom roku dosť, tak nám nič nebráni ponoriť sa do štúdia volebných programov. Škoda len, že nám budú vhadzované do schránok asi až po Vianociach. Keby sme si ich tam našli pred Vianocami, mohli by sme využiť voľný čas a podrobne si ich naštudovať pod stromčekom počas sviatkov pokoja.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Alexeja Fulmeka

28 rokov v SME: Dôležitosť tradičných médií je čoraz evidentnejšia

Denník SME má 28 rokov.

Polícia pokutu päťsto eur za cestu po drevo na kúrenie obhajuje

Výber pokút nie je prioritou polície, tvrdia policajti.


Už ste čítali?