Chudoba na Slovensku rastie. A bude horšie.

Autor: Věra Tepličková | 4.11.2019 o 16:26 | Karma článku: 3,65 | Prečítané:  1371x

Rady chudobných sa postupne rozrastajú o štátnych zamestnancov, ktorým je pozastavovaná činnosť za  nekalosti páchané v gangu s Kočnerom.

Koľko ich bude, sa zatiaľ presne nevie, no podľa Kočnerových záznamov a rastúcich péeniek sudcov to vyzerá tak, že sa naša krajina zaradí medzi TOP štáty s najnižšími výdavkami na mzdy sudcov za rok 2019. Zatiaľ, čo si minister Kamenický mädlí ruky, koľko sa ušetrí, finančne postihnutí štátni zamestnanci plačú. Už ako sudcovia s 2500 eurovým platom (podľa slov pani Jankovskej) živorili a čo s nimi bude teraz, s platom nižším ako 1000 eur, si my ostatní nevieme ani len predstaviť. Bez úspor. Bez zázemia. To už ani na sprostú večeru ku Kempinskym nebudú môcť zájsť. A dovolenka v Pacifiku? Už len v snách. Nanajvýš u Bžána v Chorvátsku. Aj keď tam už boli.

Nuž, postihnutí sudcovia sa musia uskromňovať.

Ešteže sú teraz pre chorobu pripútaní k lôžku a nemôžu chodiť von. Vidieť ich chudákov v oblečení zo sekáča a vyhladovaných na kosť ako pri staničných bufetoch čakajú, kto zanechá nedojedený gulášik, by bolo naozaj ponižujúce.

A možno by nebolo od veci vyhlásiť celonárodná zbierku na takto postihnutých spoluobčanov.

Veď, aj oni s ich empatickými dušičkami by celkom iste prispeli, keby niektorí z nás boli prinútení nepracovať za 900 eur mesačne, nemyslíte?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Zuzany Kepplovej

Hlas. Strana opatrného vyčkávania

Aj by sme povedali, že Pellegrini plní želanie vládnych strán a šúcha nohami.


Už ste čítali?