Dávame Trnkovi naozaj dostatok času?

Autor: Věra Tepličková | 2.12.2019 o 19:03 | Karma článku: 10,04 | Prečítané:  4824x

Ľudia sú netrpezliví. Ešte len pred pár mesiacmi sa potvrdilo prepojenie Trnku na Kočnera a už by sme chceli počuť jeho stanovisko. Vôbec si vo svojej sebeckosti neuvedomujeme, že na takéto čosi sa človek potrebuje pripraviť.

Už len zverejnené videá, ktoré poukazujú na inštaláciu skrytej kamery v kancelárii, či stretnutie s Počiatkom, vyvolávajú množstvo otázok, na ktoré si pán prokurátor musí najskôr odpovedať sám.

Je možné, že som si nainštaloval kameru naozaj ja?

Prečo som sa sám nakrúcal?

Ide naozaj o priestory mojej kancelárie?

Som na záberoch skutočne ja? Nemám v skutočnosti tmavšie vlasy? Je to moja košeľa? Mal som ja niekedy vôbec takú košeľu?

To nie je žiadne hrc-trc. Veď to bolo už dávno a pán Trnka si nemôže pamätať každú malichernosť, ktorá sa mu v živote udiala.

Pán Trnka si nie je pravdepodobne istý, a preto si dáva na čas a správne sa pýta i na zdroj týchto nejasných dôkazov. Veď to, že je na nich on, neznamená, že je na nich on. Veď dnes je celkom jednoduché narafičiť priestory a najať si stážistov. Takýchto záberov môže ktokoľvek urobiť tisícky.

To, že v nejakej inej krajine, by Dobroslav Trnka už dávno sedel, nie je vôbec relevantná a taktná poznámka. Demokracia u nás je na oveľa vyššom stupni a poskytuje svojim zločincom a kriminálnikom také podmienky, aby sa vedeli zariadiť a brániť sa adekvátnym spôsobom. Čas je to najmenšie, čím im môže náš systém uľahčiť ich strastiplný život, a preto im ho dopriava plnými hrsťami. Presvedčiť sa o tom môže v súčasnosti napr. i pán Rusko, ktorý si vybavuje rehabilitáciu, zdravotné cvičenia a neskôr pravdepodobne i kúpele, aby si ešte pred nástupom do väzby dal do poriadku chrbticu.

A preto, pán Trnka...

... nestresujte sa. Nikto vás nenaháňa. Pekne si doma v pokoji pozerajte dookola videa a porozmýšľajte, čo ďalej. Ak vás niečo bolí, choďte k doktorovi, možno vám tiež predpíše nejakú tú rehabilitáciu či kúpele. A keď sa vám zdá, že sa na vás neúmerne tlačí a že máte z toho nervy, vyprdnite sa tu na to a skúste pokoj hľadať napr. v Belize. Tam majú väčšie pochopenie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Alexeja Fulmeka

28 rokov v SME: Dôležitosť tradičných médií je čoraz evidentnejšia

Denník SME má 28 rokov.

Polícia pokutu päťsto eur za cestu po drevo na kúrenie obhajuje

Výber pokút nie je prioritou polície, tvrdia policajti.


Už ste čítali?