Obraz našej krajiny

Autor: Věra Tepličková | 8.12.2019 o 15:13 | Karma článku: 2,15 | Prečítané:  691x

Expremiér? Obvinený. Exprezident? Obvinený. Exgenerálny prokurátor? Pokiaľ to nikoho z vplyvných priamo neohrozí, pravdepodobne čoskoro obvinený. Je to normálne, alebo je niečo zhnité v tomto štáte slovenskom?

Traja najvyšší expredstavitelia nášho štátu sa budú súdiť. Nie za priestupky, ale za trestné činy. Jeden vraj hanobil, druhý vraj podvádzal, tretí vraj korumpoval.

Hra o tróny v bahne. Bez erotického nádychu.

Jeden sa bráni útekom, druhý útokom, tretí sa zavrel so psom doma. Minimálne dvaja z tejto trojky kandidujú v budúcich voľbách (tretí sa zatiaľ nevyjadril).

A čo na to premiér?

Vraj s tým nič nemá, všetko sa udialo, ešte keď nebol premiérom a padni, komu padni.

Čo na to predseda parlamentu?

Ťažko povedať. Je pár týždňov pred voľbami a má celkom iné starosti, ako sa zaoberať tým, čo sa deje v krajine.

Čo na to súčasný generálny prokurátor?

Pred pár mesiacmi sľuboval peklo. Dnes si vraj uvedomuje vážnosť situácie a reflektuje na ňu. Ako? Čuší ako voš pod chrastou, z času načas podá návrh na nejaké disciplinárne konanie.

Čo na to prezidentka?

Pravdepodobne nemá slov.

Smeráci a ich priaznivci zdieľajú hanobenie so svojim šéfom a ako mušketieri vyzývajú prokurátora a všetkých svätých, aby boli všetci, bok po boku obvinení spolu s ním. Kiskovci hovoria o zmanipulovanej polícii a pomste zo strany Fica. Trnka už priaznivcov nemá a tí, ktorí s ním boli niekedy v jeho kancelárii, čušia a v tichosti sa modlia, aby na sedačke v kancelárii sedeli tam, kde  kamera nemala dosah.

A my?

Tí, ktorí toto dianie sledujú spoza hraníc, to majú alebo od Počiatku v paži.

Tí, ktorí sme zostali na Slovensku, sedíme pekne doma v teple a rozmýšľame napr. o vešteckom nadaní pána Fica, ktorý deň vopred vedel, že pán Kiska bude na druhý deň obvinený, alebo tom, či pán Trnka už má napečené medvedie labky a chystá sa na Vianoce v kruhu rodiny. No a samozrejme čakáme.

Na čo?

Predsa ... na voľby. Budeme totiž môcť voliť NOVÚ, NOVŠIU a dokonca celkom NAJNOVŠIU ZMENU. Opäť si môžeme vybrať z tých, ktorí boli, sú, alebo ešte len budú z niečoho obvinení. A ak je v ponuke už i Pročko, čaká nás naozaj kopec zábavy.

Nuž, i takýto je obraz Slovenska.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Dôkaz o účinnosti homeopatík

Ako to, že Cibulková netrvala na tom, aby jej vakcínu najskôr miliardukrát rozriedili?

Polícia pokutu päťsto eur za cestu po drevo na kúrenie obhajuje

Výber pokút nie je prioritou polície, tvrdia policajti.


Už ste čítali?