Obraz našej krajiny

Autor: Věra Tepličková | 8.12.2019 o 15:13 | Karma článku: 2,15 | Prečítané:  691x

Expremiér? Obvinený. Exprezident? Obvinený. Exgenerálny prokurátor? Pokiaľ to nikoho z vplyvných priamo neohrozí, pravdepodobne čoskoro obvinený. Je to normálne, alebo je niečo zhnité v tomto štáte slovenskom?

Traja najvyšší expredstavitelia nášho štátu sa budú súdiť. Nie za priestupky, ale za trestné činy. Jeden vraj hanobil, druhý vraj podvádzal, tretí vraj korumpoval.

Hra o tróny v bahne. Bez erotického nádychu.

Jeden sa bráni útekom, druhý útokom, tretí sa zavrel so psom doma. Minimálne dvaja z tejto trojky kandidujú v budúcich voľbách (tretí sa zatiaľ nevyjadril).

A čo na to premiér?

Vraj s tým nič nemá, všetko sa udialo, ešte keď nebol premiérom a padni, komu padni.

Čo na to predseda parlamentu?

Ťažko povedať. Je pár týždňov pred voľbami a má celkom iné starosti, ako sa zaoberať tým, čo sa deje v krajine.

Čo na to súčasný generálny prokurátor?

Pred pár mesiacmi sľuboval peklo. Dnes si vraj uvedomuje vážnosť situácie a reflektuje na ňu. Ako? Čuší ako voš pod chrastou, z času načas podá návrh na nejaké disciplinárne konanie.

Čo na to prezidentka?

Pravdepodobne nemá slov.

Smeráci a ich priaznivci zdieľajú hanobenie so svojim šéfom a ako mušketieri vyzývajú prokurátora a všetkých svätých, aby boli všetci, bok po boku obvinení spolu s ním. Kiskovci hovoria o zmanipulovanej polícii a pomste zo strany Fica. Trnka už priaznivcov nemá a tí, ktorí s ním boli niekedy v jeho kancelárii, čušia a v tichosti sa modlia, aby na sedačke v kancelárii sedeli tam, kde  kamera nemala dosah.

A my?

Tí, ktorí toto dianie sledujú spoza hraníc, to majú alebo od Počiatku v paži.

Tí, ktorí sme zostali na Slovensku, sedíme pekne doma v teple a rozmýšľame napr. o vešteckom nadaní pána Fica, ktorý deň vopred vedel, že pán Kiska bude na druhý deň obvinený, alebo tom, či pán Trnka už má napečené medvedie labky a chystá sa na Vianoce v kruhu rodiny. No a samozrejme čakáme.

Na čo?

Predsa ... na voľby. Budeme totiž môcť voliť NOVÚ, NOVŠIU a dokonca celkom NAJNOVŠIU ZMENU. Opäť si môžeme vybrať z tých, ktorí boli, sú, alebo ešte len budú z niečoho obvinení. A ak je v ponuke už i Pročko, čaká nás naozaj kopec zábavy.

Nuž, i takýto je obraz Slovenska.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Dôkaz o účinnosti homeopatík

Ako to, že Cibulková netrvala na tom, aby jej vakcínu najskôr miliardukrát rozriedili?


Už ste čítali?