Expremiér čelí obvineniu z hanobenia a podnecovania, treba zmierniť zákon,

Autor: Věra Tepličková | 14.12.2019 o 21:59 | Karma článku: 2,36 | Prečítané:  801x

navrhujú poslanci Smeru.Sami si pred pár rokmi síce zákon schválili, ale práve teraz sa v praxi ukazuje, že zákon nemôže byť dogma. Nie je predsa možné posudzovať rovnakým metrom členov Smeru a napr. členov Kotlebovcov.

Obvinenie pána Fica rozčúlilo väčšinu poslancov Smeru a i sám expremiér priznal, že ho to uráža. JEHO dobré vlastné názory porovnávať s hlúpymi názormi Milana Mazureka – to je nehoráznosť. Dušan Jarjabek hovorí otvorene o hone na čarodejnice a Erik Tomáš sa tak rozčertil, že pod vplyvom emócií dokonca vyzval nehanebníkov prokurátorov (dozorujúceho, špeciálneho i generálneho), aby na branno-bezpečnostný výbor prišli vysvetliť svoj neuvážený počin.

Ťažko povedať, kade a ako sa tento prípad bude uberať, je však vysoko pravdepodobné, že sa budú zmierňovať dopady a dôsledky zákona pre niektorých vybraných dotknutých. Zatiaľ len toho, ktorý sa týka extrémizmu, ale v budúcnosti je možné všeličo. Veď paragrafy sú už vo svojej prirodzenosti krivé a trošku ich poohýbať je len otázkou sily vládnucej strany a šikovnosti dobrých právnikov.

Či sa bude jednať len o nejakú formu odpustkov a úľav pre vyvolených, alebo (v tomto prípade) o  hromadnú amnestiu pre členov Smeru - to sa nechajme prekvapiť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Dôkaz o účinnosti homeopatík

Ako to, že Cibulková netrvala na tom, aby jej vakcínu najskôr miliardukrát rozriedili?

Polícia pokutu päťsto eur za cestu po drevo na kúrenie obhajuje

Výber pokút nie je prioritou polície, tvrdia policajti.


Už ste čítali?