Pýtala som sa ľudí v našej dzedzine, akú časť pani Studenkovej by chceli mať doma

Autor: Věra Tepličková | 11.1.2020 o 17:24 | Karma článku: 10,16 | Prečítané:  9078x

V nedávnej relácii Neskoro večer s Petrom Marcinom Zdenka Studenková spomenula, že jej Branko začal športovať a že ju vyzval, aby ho prišla podporiť a aby sa s ním zúčastnila triatlonu.

Zdenka to považovala za veľmi vtipné a na jeho otázku, či s ním pôjde, odpovedala:

„No ešte to tak. Do nejakej dzedziny. Vieš si predstaviť, že by som čakala v cieli na triatlone? JA? Šak by si ma rozobrali do domácností.“

A to ma zaujalo.

Pochádzam totiž z tej desaťtisícovej dzedziny, v ktorej sa konal spomínaný triatlon a kde už máme, pre informáciu pani Zdenky, zavedenú napríklad i elektrinu a dokonca i telefón. Takmer všetci obyvatelia z našej dzedziny sa za posledné roky scivilizovali, zbavili sa posledných zvyškov zvieracích pudov a návykov, správajú sa už celkom ako ľudia a i keď k nám z času načas zavítajú nejaké tie celebrity svetového významu, už sme sa naučili ich neobťažovať, neobchytkávať, nestrhávať im šatstvo a už vôbec nie ich rozoberať. 

Ale i tak ma zaujímalo, keby k takémuto čomusi prišlo vo vašom prípade (ľudské správanie môže byť naozaj nevyspytateľné v prípade takej hviezdy), akú časť z vás by moji spoluobčania chceli mať doma. Pýtala som sa mužov i žien, starých i mladých, solventných i biednych a musím vás sklamať, pani Zdenka. Nikto nič nechcel.

A to je pre vás veľmi dobrá správa.

Nemusíte sa báť a keď sa v tomto roku, kedy u nás prebehne už 34. ročník triatlonu, váš Branko rozhodne ísť opäť súťažiť (a veľmi sa na neho v našej dzedzine tešíme a fandíme mu), môžete ísť pokojne s ním. Vrátite sa domov, do veľkej Bratislavy, celkom iste vcelku.

 

https://www.youtube.com/watch?v=3UCH-jY8Pr4&t=815s

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Samuela Marca

Ako prežiť druhú vlnu (píše Samo Marec)

Čo môže robiť neveľmi dobrý škrabák?

Armáda predstavila základný plán celoplošného testovania

Ministerstvo obrany identifikovalo päťtisíc odberných miest.

Trnku potrestali iba symbolicky, môže sa dostať aj k ušlému platu

Čižnár pre svojho predchodcu pôvodne žiadal stratu funkcie.


Už ste čítali?