Akty XY: Záhada prepustenia prokurátora Trnku vyriešená?

Autor: Věra Tepličková | 19.1.2020 o 15:01 | Karma článku: 10,39 | Prečítané:  4590x

I napriek tomu, že slovenský národ je už celkom dobre vytrénovaný sledovaním paranormálnych javov v našej politike, správa o prepustení Dobroslava Trnku ľudí od Tatier k Dunaju predsa len trošku prekvapila.

A nielen obyčajný Slovák sa čuduje.

I politici naprieč celým politickým spektrom (okrem členov Smeru, ktorí sa nečudujú) zdvíhajú obočie a nevychádzajú z údivu nad rozhodnutím špeciálneho prokurátora zadržaného Trnku prepustiť. Prokurátor Hruška dospel k názoru, že v prípade pána Trnku, ktorý si pre vlastné potešenie vo svojej vlastnej kancelárii nahrával malé domáce videjká svojich voľnočasových aktivitách, nebola naplnená objektívna stránka skutkovej podstaty trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Vyzerá to, že nič závažného sa nestalo, a tak by bolo neľudské, aby zadržaný Trnka zostával naďalej zadržaný. I polícia sa drží v úzadí a ako potvrdil policajný hovorca Slivka, akékoľvek otázky a reakcie považuje za predčasné.

Vzhľadom k tomu, že údiv nad Trnkovým prepustením badám všade, kade sa len pozriem, musím si klásť otázku: Čo viedlo Hrušku, aby zachránil Trnku a Slivka sa zdržiava reakcií?

Odpoveďou a snáď jediným logickým vysvetlením je, že na prokuratúre a polícii sa spája ovocie a zakladá sa ovocný komp(l)ót.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Parlament sa zmenil na trápny cirkus

Čo včerajšok prezradil o stave parlamentnej demokracie.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Zodpovedná zmena Smeru: Odchod zo scény

Smer vypratal kulturáky a náhrada neprišla.


Už ste čítali?