Akty XY: Záhada prepustenia prokurátora Trnku vyriešená?

Autor: Věra Tepličková | 19.1.2020 o 15:01 | Karma článku: 10,41 | Prečítané:  4639x

I napriek tomu, že slovenský národ je už celkom dobre vytrénovaný sledovaním paranormálnych javov v našej politike, správa o prepustení Dobroslava Trnku ľudí od Tatier k Dunaju predsa len trošku prekvapila.

A nielen obyčajný Slovák sa čuduje.

I politici naprieč celým politickým spektrom (okrem členov Smeru, ktorí sa nečudujú) zdvíhajú obočie a nevychádzajú z údivu nad rozhodnutím špeciálneho prokurátora zadržaného Trnku prepustiť. Prokurátor Hruška dospel k názoru, že v prípade pána Trnku, ktorý si pre vlastné potešenie vo svojej vlastnej kancelárii nahrával malé domáce videjká svojich voľnočasových aktivitách, nebola naplnená objektívna stránka skutkovej podstaty trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Vyzerá to, že nič závažného sa nestalo, a tak by bolo neľudské, aby zadržaný Trnka zostával naďalej zadržaný. I polícia sa drží v úzadí a ako potvrdil policajný hovorca Slivka, akékoľvek otázky a reakcie považuje za predčasné.

Vzhľadom k tomu, že údiv nad Trnkovým prepustením badám všade, kade sa len pozriem, musím si klásť otázku: Čo viedlo Hrušku, aby zachránil Trnku a Slivka sa zdržiava reakcií?

Odpoveďou a snáď jediným logickým vysvetlením je, že na prokuratúre a polícii sa spája ovocie a zakladá sa ovocný komp(l)ót.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Samuela Marca

Ako prežiť druhú vlnu (píše Samo Marec)

Čo môže robiť neveľmi dobrý škrabák?

Armáda predstavila základný plán celoplošného testovania

Ministerstvo obrany identifikovalo päťtisíc odberných miest.

Trnku potrestali iba symbolicky, môže sa dostať aj k ušlému platu

Čižnár pre svojho predchodcu pôvodne žiadal stratu funkcie.


Už ste čítali?