Ako za totáča...

Autor: Věra Tepličková | 22.2.2020 o 16:20 | Karma článku: 7,28 | Prečítané:  1654x

I vám pripadá smiešne, že ak sa chcete týždeň pred voľbami dozvedieť, ktorá politická strana si ako vedie v prieskumoch popularity, hľadáte informácie v zahraničí, prípadne dešifrujete správy na facebooku?

I keď sú šifrované odkazy, v ktorých hľadáme súvislosť medzi stranami a ovcami, úžasnou ukážkou ľudovej tvorivosti a majú svoje čaro, predsa len mi tento spôsob  prezentácie demokracie v praxi pripadá v 21. storočí v štáte v strede Európy poněkud nevhodný. Pripomína mi to zlaté čase totality, kedy sme si tajne za zamknutými dverami púšťali zakázané filmy a pesničky, o ktorých niekto rozhodol, že sú nevhodné a že nám môžu uškodiť.

Ale ... možno sa mýlim.

Možno my, voliči naozaj potrebujeme čas a ničím nerušený pokoj na dlhé úvahy o samote v lese, kde k nám nedorazí ani len cvrkot vrabcov zo strechy. Možno by v tom prípade stálo za to (v rámci objektívnosti volieb) v čase moratória celkom odpojiť Slovensko od elektriny, telefónnych i iných signálov, vrátane dymových, bubnových i ohňových.  

Nuž, a ak sa tento spôsob ochrany dotknutých strán osvedčí, prihováram sa, aby sa to aplikovalo i v iných oblastiach života. Čo napríklad také moratórium pred svadbou? Ženícha a nevestu by sme pred svadbou izolovali od okolitého sveta, aby sa k nim náhodou nedostali informácie, na základe ktorých by si mohli svoje rozhodnutie, vstúpiť do zväzku manželského, nedajboh rozmyslieť. Ženíchov či nevestin flirtík s následkami by tak do svadby zostali utajené. Samozrejme, ak sa tieto informácie snúbenci nedozvedia na prepašovaných motákoch počas moratória.

A čo ak sa to dozvedia po svadbe?

Neskoroooo, neskorooo...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Analytička: Dezinformácie dávajú ľuďom pocit výnimočnosti (rozhovor)

Dezinformačné weby si cielene vychovávajú čitateľov, tvrdí Tímea Miková.

Ruskí agenti sú aj na Slovensku. Politici o tom prestávajú mlčať

Aspoň tretina ruských diplomatov sú vždy agenti spravodajských služieb.

KOMENTÁR TOMÁŠA PROKOPČÁKA

Ako ďalej, pán premiér?

Máme plán na situáciu, ktorá príde?


Už ste čítali?