Ako za totáča...

Autor: Věra Tepličková | 22.2.2020 o 16:20 | Karma článku: 7,28 | Prečítané:  1660x

I vám pripadá smiešne, že ak sa chcete týždeň pred voľbami dozvedieť, ktorá politická strana si ako vedie v prieskumoch popularity, hľadáte informácie v zahraničí, prípadne dešifrujete správy na facebooku?

I keď sú šifrované odkazy, v ktorých hľadáme súvislosť medzi stranami a ovcami, úžasnou ukážkou ľudovej tvorivosti a majú svoje čaro, predsa len mi tento spôsob  prezentácie demokracie v praxi pripadá v 21. storočí v štáte v strede Európy poněkud nevhodný. Pripomína mi to zlaté čase totality, kedy sme si tajne za zamknutými dverami púšťali zakázané filmy a pesničky, o ktorých niekto rozhodol, že sú nevhodné a že nám môžu uškodiť.

Ale ... možno sa mýlim.

Možno my, voliči naozaj potrebujeme čas a ničím nerušený pokoj na dlhé úvahy o samote v lese, kde k nám nedorazí ani len cvrkot vrabcov zo strechy. Možno by v tom prípade stálo za to (v rámci objektívnosti volieb) v čase moratória celkom odpojiť Slovensko od elektriny, telefónnych i iných signálov, vrátane dymových, bubnových i ohňových.  

Nuž, a ak sa tento spôsob ochrany dotknutých strán osvedčí, prihováram sa, aby sa to aplikovalo i v iných oblastiach života. Čo napríklad také moratórium pred svadbou? Ženícha a nevestu by sme pred svadbou izolovali od okolitého sveta, aby sa k nim náhodou nedostali informácie, na základe ktorých by si mohli svoje rozhodnutie, vstúpiť do zväzku manželského, nedajboh rozmyslieť. Ženíchov či nevestin flirtík s následkami by tak do svadby zostali utajené. Samozrejme, ak sa tieto informácie snúbenci nedozvedia na prepašovaných motákoch počas moratória.

A čo ak sa to dozvedia po svadbe?

Neskoroooo, neskorooo...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Dôkaz o účinnosti homeopatík

Ako to, že Cibulková netrvala na tom, aby jej vakcínu najskôr miliardukrát rozriedili?

Polícia pokutu päťsto eur za cestu po drevo na kúrenie obhajuje

Výber pokút nie je prioritou polície, tvrdia policajti.


Už ste čítali?