Dobré a ešte lepšie správy

Autor: Věra Tepličková | 20.3.2020 o 18:24 | Karma článku: 10,43 | Prečítané:  17072x

V týchto dňoch sme bombardovaní najmä špatnými správami, a tak, aby sme sa z toho nezbláznili, musíme sa naučiť i v tých zlých hľadať niečo dobré, alebo aspoň im dávať pozitívne prívlastky.

Aby som vás trochu navnadila, uvádzam zopár príkladov pozitívneho myslenia.

  • Dnes sme sa z médií dozvedeli napr. to, že obrovský majetok šéfa tajných Balciara je podľa dostupných skúmaní NAKA v absolútnom poriadku. Vraj zarobil naozaj toľko peňazí, že si mohol pozemky, apartmány a iné nehnuteľnosti v rozsahu minimálne šiestich núl za malou bezvýznamnou číslicou bez nejakého väčšieho strádania dovoliť. A to je pozitívna zvesť. Vedomosť, že i u nás  je možné zarobiť si poctivou prácou niekoľko miliónov ročne, je nielen milým prekvapením, ale pre Slovákov, ktorí sa budú snažiť, i veľkou nádejou a povzbudením do ďalších dní.
  • Od dnes máme nový parlament. Prehliadnime maličkosť, že si koalícia s opozíciou už stihli vymeniť niekoľko štipľavých odkazov, a zamerajme sa na celkom iný trend – rúška v parlamente. Odhliadnuc od hygienických pozitív medzi samotnými členmi parlamentu, pozrime sa na pozitívny zdravotný dopad na nás, divákov. Nepozerať sa do niektorých kyslých tvárí a pritom mať možnosť pozrieť si živé zasadanie parlamentu má naozaj blahodarný účinok. Napr. pán poslanec Blaha si svoju tvár zastrel rúškom s malými päťcípími hviezdičkami. Či si rúško ušil sám, nevieme, je to však veľmi pekný exkurz do hlavy pána poslanca. Ani nemusíte vedieť, kto sa za rúškom skrýva a už viete, s kým máte tú česť. (A navyše, rúško pána Blahu môže mať ešte ďalšiu pridanú hodnotu. Richard Sulík dnes totiž prezradil informáciu o možnom pôvodcovi koronavírusu u nás. V Číne to bol netopier, u nás je to vraj pán Blaha. I keď je to, zdá sa, nepravdepodobné, neberme túto informáciu na ľahkú váhu. Možno sa pán Sulík, ako nový minister hospodárstva dostal k utajeným informáciám, ktoré nám, bežným občanom nie sú zatiaľ dostupné. Aspoň nikde som zatiaľ nenašla info o tom, že sa jedná o hoax, takže buďme my len vďační za rúško pána Blahu. I keď s hviezdičkami).
  • Miesto predsedu Národnej rady dnes zaujal Boris Kollár. Podľa poslanca Fica je to kamarát mafie a Smer nebude hlasovať za to, aby Národnú radu viedol človek s takto poškvrnenou minulosťou. I keď pesimisticky založený občan by mohol z tejto informácie upadnúť do ešte väčšej depresie, nie je to potrebné. Pani poslankyňa Cigániková nás optimisticky povzbudila, že byť na fotke s mafiánmi nie je ešte tak hrozné. A to ani pre predsedu parlamentu. Horšie by podľa nej bolo, keby bol naozajstným mafiánom. A z toho sa tešme Slováci. Buďme my radi, že si ešte môžeme vyberať z menších a väčších mafiánov. Niekde už nemajú ani len to.
  • Marián Kotleba má vraj viesť kontrolný výbor pre činnosť Vojenského spravodajstva. Pre Slovensko vynikajúca voľba. Uniformu má, skúsenosti tiež a ak si za asistenta vyberie napr. pána Mizíka, experta na IT, nebude pre kontrolu vojenského spravodajstva lepšej dvojky. Berme to ako pekný príklad odvahy a pozitívneho odkazu do sveta.

Nuž, vidíte Slováci. Trochu optimizmu a hneď je ten svet krajší. Veď žiadna správa nemôže byť tak zlá, aby nemohla prísť ešte horšia.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Dôkaz o účinnosti homeopatík

Ako to, že Cibulková netrvala na tom, aby jej vakcínu najskôr miliardukrát rozriedili?

Polícia pokutu päťsto eur za cestu po drevo na kúrenie obhajuje

Výber pokút nie je prioritou polície, tvrdia policajti.


Už ste čítali?