Dobré a ešte lepšie správy

Autor: Věra Tepličková | 20.3.2020 o 18:24 | Karma článku: 10,43 | Prečítané:  17039x

V týchto dňoch sme bombardovaní najmä špatnými správami, a tak, aby sme sa z toho nezbláznili, musíme sa naučiť i v tých zlých hľadať niečo dobré, alebo aspoň im dávať pozitívne prívlastky.

Aby som vás trochu navnadila, uvádzam zopár príkladov pozitívneho myslenia.

  • Dnes sme sa z médií dozvedeli napr. to, že obrovský majetok šéfa tajných Balciara je podľa dostupných skúmaní NAKA v absolútnom poriadku. Vraj zarobil naozaj toľko peňazí, že si mohol pozemky, apartmány a iné nehnuteľnosti v rozsahu minimálne šiestich núl za malou bezvýznamnou číslicou bez nejakého väčšieho strádania dovoliť. A to je pozitívna zvesť. Vedomosť, že i u nás  je možné zarobiť si poctivou prácou niekoľko miliónov ročne, je nielen milým prekvapením, ale pre Slovákov, ktorí sa budú snažiť, i veľkou nádejou a povzbudením do ďalších dní.
  • Od dnes máme nový parlament. Prehliadnime maličkosť, že si koalícia s opozíciou už stihli vymeniť niekoľko štipľavých odkazov, a zamerajme sa na celkom iný trend – rúška v parlamente. Odhliadnuc od hygienických pozitív medzi samotnými členmi parlamentu, pozrime sa na pozitívny zdravotný dopad na nás, divákov. Nepozerať sa do niektorých kyslých tvárí a pritom mať možnosť pozrieť si živé zasadanie parlamentu má naozaj blahodarný účinok. Napr. pán poslanec Blaha si svoju tvár zastrel rúškom s malými päťcípími hviezdičkami. Či si rúško ušil sám, nevieme, je to však veľmi pekný exkurz do hlavy pána poslanca. Ani nemusíte vedieť, kto sa za rúškom skrýva a už viete, s kým máte tú česť. (A navyše, rúško pána Blahu môže mať ešte ďalšiu pridanú hodnotu. Richard Sulík dnes totiž prezradil informáciu o možnom pôvodcovi koronavírusu u nás. V Číne to bol netopier, u nás je to vraj pán Blaha. I keď je to, zdá sa, nepravdepodobné, neberme túto informáciu na ľahkú váhu. Možno sa pán Sulík, ako nový minister hospodárstva dostal k utajeným informáciám, ktoré nám, bežným občanom nie sú zatiaľ dostupné. Aspoň nikde som zatiaľ nenašla info o tom, že sa jedná o hoax, takže buďme my len vďační za rúško pána Blahu. I keď s hviezdičkami).
  • Miesto predsedu Národnej rady dnes zaujal Boris Kollár. Podľa poslanca Fica je to kamarát mafie a Smer nebude hlasovať za to, aby Národnú radu viedol človek s takto poškvrnenou minulosťou. I keď pesimisticky založený občan by mohol z tejto informácie upadnúť do ešte väčšej depresie, nie je to potrebné. Pani poslankyňa Cigániková nás optimisticky povzbudila, že byť na fotke s mafiánmi nie je ešte tak hrozné. A to ani pre predsedu parlamentu. Horšie by podľa nej bolo, keby bol naozajstným mafiánom. A z toho sa tešme Slováci. Buďme my radi, že si ešte môžeme vyberať z menších a väčších mafiánov. Niekde už nemajú ani len to.
  • Marián Kotleba má vraj viesť kontrolný výbor pre činnosť Vojenského spravodajstva. Pre Slovensko vynikajúca voľba. Uniformu má, skúsenosti tiež a ak si za asistenta vyberie napr. pána Mizíka, experta na IT, nebude pre kontrolu vojenského spravodajstva lepšej dvojky. Berme to ako pekný príklad odvahy a pozitívneho odkazu do sveta.

Nuž, vidíte Slováci. Trochu optimizmu a hneď je ten svet krajší. Veď žiadna správa nemôže byť tak zlá, aby nemohla prísť ešte horšia.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Vraciame sa do normálu, tak prečo máme núdzový stav?

Od stredy sa uvoľňujú ďalšie opatrenia.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Pellegriniho percentá sú virtuálne

Kiska si k svojmu potenciálu ani nepričuchol.


Už ste čítali?