Boj s mikroténovým vreckom, alebo - kto si počká, ten sa dočká

Autor: Věra Tepličková | 2.4.2020 o 8:36 | (upravené 2.4.2020 o 9:22) Karma článku: 6,56 | Prečítané:  1279x

Dôverný obraz dnešných dní: zákazník pri zelenine s rúškom, zarosenými okuliarmi a v rukaviciach sa márne snaží otvoriť mikroténové vrecko. V hlavách sa nám odohráva nutkanie a spomienka na časy, keď sme si mohli oliznúť prst.

Za pár sekúnd sa v nás vystrieda niekoľko i protikladných emócií, od jemného náznaku znepokojenia až po záchvaty rôznych druhov a intenzít. I keď sme si istí, že vrecko má naozaj aspoň jeden koniec s dierou a že sa nám to raz musí podariť a tú hnusnú mrkvu tam vhodiť, je to hra nervov. Obdivujeme tých, ktorí  často s humorom komentujú svoje márne snahy a závidíme im pokoj, rozvahu a trpezlivosť. Včera som jedného takého videla. Takmer dve minúty maturoval nad vreckom a ani len brvou nepohol. Dokonca sa mi zdalo, že sa na vrecko i cez rúško usmieva.

Bol to taký typ úsmevu, ktorý v týchto dňoch môžeme zahliadnuť nad rúškom v očiach členov Smeru, ktorí sa snažia zdeptať Matoviča. U niektorých má síce podobu toho Hopkinsnovho z Mlčanie jahniat, ale je pokojný a plný trpezlivosti. Majú čas. Vidia, že premiér Matovič má slabiny a sú si istí, že sa im to raz musí podariť. Teraz nepotrebujú žiadne vyhľadávanie jeho starých hriechov. Táto situácia, kde sa Matovič snaží zo seba dostať čo najviac a to najlepšie, je ideálnou príležitosťou ho postupne a čoraz hlbšie zraňovať a postupne lámať. A že im to celkom ide, máme možnosť sledovať v priamom prenose. Potrebujú málo: utvrdiť najskôr nás a potom i Matoviča samého, že na premiérsku stoličku nemá. Na rozdiel od spomínaného zákazníka, ktorý bojoval s vreckom, nemajú rukavice. Pracujú bez nich. V rukavičkách by im to predsa len trochu dlhšie trvalo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Dôkaz o účinnosti homeopatík

Ako to, že Cibulková netrvala na tom, aby jej vakcínu najskôr miliardukrát rozriedili?

Polícia pokutu päťsto eur za cestu po drevo na kúrenie obhajuje

Výber pokút nie je prioritou polície, tvrdia policajti.


Už ste čítali?