My chceme Blahu! My chceme Blahu! My chceme Blahu!

Autor: Věra Tepličková | 4.4.2020 o 9:40 | Karma článku: 11,16 | Prečítané:  28465x

Zatiaľ čo celý svet žije bojom proti vírusom, strana Smer sa sústredila na celkom inú prioritu: chce dostať Ľuboša Blahu na pozíciu predsedu ľudsko-právneho výboru NR SR. Nuž, zámer pekný, ale má chybu krásy: Ľuboša tam nechcú.

Už štvrtýkrát neprešiel chudák hlasovaním, už štvrtýkrát ho vyhodili dverami a on tam vliezol oknom. Nezvolili ho. A to i napriek tomu, že sa sám predseda Smeru Fico za svojho straníka pekne prihováral, i napriek tomu, že niekoľkokrát zdôrazňoval, že tento človek nemá žiadne problémy, je inteligentný a sčítaný.

Také poníženie a pán Blaha predsa bojuje. A strana s ním.

Čo môže viesť Smer k tomu, aby takto vehementne trval na tejto jedinej nominácii? Čo môže viesť človeka, aby takto trpezlivo a s pokorou bojoval a nevzdával sa? Charakter? Túžba byť vzorom? Silný emočný vzťah k právam ľudu?

Zaujímala ma motivácia poslanca Blahu, a tak som si (pravdepodobne posledný krát) klikla na jeho facebokové odkazy, že si pozriem jeho vyznania, prípadne vysvetlenia, prečo by predsedom výboru za ľudské práva mal byť práve on.

A čo som sa dočítala?

Vyznal sa hneď v prvej vete: „téma ľudsko-právneho výboru NR SR mi žily netrhá“. 

Prečítala som si túto vetu niekoľkokrát a priznám sa, že som sa zhrozila. Naozaj sa na jeden z najvyšších úradov v oblasti ľudských práv u nás takto pozerá jeho nádejný šéf?

Je možné, aby toto zverejnil bezproblémový, sčítaný a inteligentný človek?

So záujmom som čítala ďalej a dočítala som sa napr. to, že táto funkcia „obnáša kopu roboty a len pár desiatok eur ako príplatok k platu“ a že sa o tento post v parlamente nikto netrhá.

Nuž, Slováci, asi takto: ak na stoličku predsedu ľudsko-právneho výboru zasadne pán Ľuboš Blaha, naše práva budú naozaj v dobrých rukách.

Pozn. autorky:

Ak v minulosti  funkcie predsedov rôznych výborov zastávalo viac takýchto bezproblémových, inteligentných a sčítaných straníkov, tak sa vôbec nečudujme, že sme tam, kde sme.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Dôkaz o účinnosti homeopatík

Ako to, že Cibulková netrvala na tom, aby jej vakcínu najskôr miliardukrát rozriedili?


Už ste čítali?