My chceme Blahu! My chceme Blahu! My chceme Blahu!

Autor: Věra Tepličková | 4.4.2020 o 9:40 | Karma článku: 11,16 | Prečítané:  28465x

Zatiaľ čo celý svet žije bojom proti vírusom, strana Smer sa sústredila na celkom inú prioritu: chce dostať Ľuboša Blahu na pozíciu predsedu ľudsko-právneho výboru NR SR. Nuž, zámer pekný, ale má chybu krásy: Ľuboša tam nechcú.

Už štvrtýkrát neprešiel chudák hlasovaním, už štvrtýkrát ho vyhodili dverami a on tam vliezol oknom. Nezvolili ho. A to i napriek tomu, že sa sám predseda Smeru Fico za svojho straníka pekne prihováral, i napriek tomu, že niekoľkokrát zdôrazňoval, že tento človek nemá žiadne problémy, je inteligentný a sčítaný.

Také poníženie a pán Blaha predsa bojuje. A strana s ním.

Čo môže viesť Smer k tomu, aby takto vehementne trval na tejto jedinej nominácii? Čo môže viesť človeka, aby takto trpezlivo a s pokorou bojoval a nevzdával sa? Charakter? Túžba byť vzorom? Silný emočný vzťah k právam ľudu?

Zaujímala ma motivácia poslanca Blahu, a tak som si (pravdepodobne posledný krát) klikla na jeho facebokové odkazy, že si pozriem jeho vyznania, prípadne vysvetlenia, prečo by predsedom výboru za ľudské práva mal byť práve on.

A čo som sa dočítala?

Vyznal sa hneď v prvej vete: „téma ľudsko-právneho výboru NR SR mi žily netrhá“. 

Prečítala som si túto vetu niekoľkokrát a priznám sa, že som sa zhrozila. Naozaj sa na jeden z najvyšších úradov v oblasti ľudských práv u nás takto pozerá jeho nádejný šéf?

Je možné, aby toto zverejnil bezproblémový, sčítaný a inteligentný človek?

So záujmom som čítala ďalej a dočítala som sa napr. to, že táto funkcia „obnáša kopu roboty a len pár desiatok eur ako príplatok k platu“ a že sa o tento post v parlamente nikto netrhá.

Nuž, Slováci, asi takto: ak na stoličku predsedu ľudsko-právneho výboru zasadne pán Ľuboš Blaha, naše práva budú naozaj v dobrých rukách.

Pozn. autorky:

Ak v minulosti  funkcie predsedov rôznych výborov zastávalo viac takýchto bezproblémových, inteligentných a sčítaných straníkov, tak sa vôbec nečudujme, že sme tam, kde sme.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Dôkaz o účinnosti homeopatík

Ako to, že Cibulková netrvala na tom, aby jej vakcínu najskôr miliardukrát rozriedili?

Polícia pokutu päťsto eur za cestu po drevo na kúrenie obhajuje

Výber pokút nie je prioritou polície, tvrdia policajti.


Už ste čítali?