Blackout po slovensky, alebo keď musím, tak musím...

Autor: Věra Tepličková | 8.4.2020 o 17:49 | Karma článku: 6,03 | Prečítané:  1466x

Pellegríni skritizoval Matoviča za prísnosť a povedal, že on by ľud len požiadal, aby zostali cez sviatky doma. Matovič skritizoval Pellegríniho a natvrdo obmedzil slobodu pohybu. A čo na to ľud? Ľud ich má obidvoch v paži ...

Keď musím, tak musím...

Každý z nás sa našiel aspoň v jednej liberálnej výnimke, ktorá sa na obmedzenie vychádzania nevzťahuje, takže s vopred pripravenou výhovorkou pre prípadnú policajnú otázku, kde, prečo a za kým ideme, vychádzame z domovov, nakupujeme rožky na veľkonočného baránka a pendlujeme po Slovensku tak, ako by sa nechumelilo. Mladí, starí. Núdzový stav, nenúdzový stav.

Zatiaľ, čo by sa policajti a vojaci v čase núdzového stavu mali unudene prechádzať na hraniciach okresov a svojou prítomnosťou už z diaľky odstrašovať počin nejaké prípadného odvážlivca, ktorý sa i napriek núdzi vybral na neodkladnú púť, porušujú zákaz zhromažďovania sa, vzájomne sa kontaminujú s posádkami aut a vypĺňajú s tisíckami pútnikov dôležité dotazníky. Neskôr, ak neskončia s vírusom v karanténe, sa zahrajú na kriminálnu ústredňu, ktorá pátra, a budú zisťovať, či Lojzo M. z Lozorna mohol naozaj cestovať za svojou prastarou matkou Anežkou P. do Humenného, ktorá potrebovala nakŕmiť zajacov a psa.

Iní policajti strážia dom nakazeného, aby i napriek zákazu naozaj neodišiel z domu, a tí, ktorí ešte zostávajú, sa naháňajú na hraniciach s tými, ktorí si do Rakúska odskočili kúpiť len zemiaky a mlieko.

Celkom ako u blbých na dvore...

Máme šťastie, že koronavírus je celkom tolerantné a milé stvorenie a že nám v podstate len vytvára podmienky a priestor na malé cvičenie našej zodpovednosti pre prípadný naozajstný núdzový stav v budúcnosti.

To, či zlyhávame, alebo sme pripravení na prípadnú budúcu katastrofu, nebudem komentovať.

Môžeme to všetci sledovať v priamom prenose.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Dôkaz o účinnosti homeopatík

Ako to, že Cibulková netrvala na tom, aby jej vakcínu najskôr miliardukrát rozriedili?

Polícia pokutu päťsto eur za cestu po drevo na kúrenie obhajuje

Výber pokút nie je prioritou polície, tvrdia policajti.


Už ste čítali?