Príkladný prejav pracovnej disciplíny v parlamente

Autor: Věra Tepličková | 17.5.2020 o 14:50 | Karma článku: 11,38 | Prečítané:  6307x

Predseda ĽSNS Marian Kotleba neprišiel ako obvinený na súdne pojednávanie vo veci kontroverzných šekov so sumou 1488 eur. Dôvod? Prítomnosť poslanca na pracovisku je dôležitejšia, ako nezmyselné a zbytočné vysedávanie na súde.

Jeho odkaz špecializovanému trestnému súdu v Pezinku (a i nám všetkým) je jasný: príde, keď bude mať čas. Nie je kam sa ponáhľať. Veď prokurátor podal žalobu ešte len v októbri. Jemu, poslancovi národnej rady predsa nemôže žiadny súd brániť v jeho práve na prácu. A tá, s morálnou povinnosťou poslanca zastupovať svojich voličov je pre pána Kotlebu na prvom mieste. Ako by to vyzeralo, keby každý z poslancov takto bezdôvodne vymeškával?

A najmä teraz, keď sa dejú v parlamente prevratné veci. Kotlebovci sa spájajú oficiálne so Smerom a vytvárajú platformu, ktorá môže byť základom budúcej vlády po plánovaných blížiacich sa predčasných parlamentných voľbách. To si naozaj nemôže pán Kotleba dovoliť chýbať.

Na súde si musia uvedomiť i to, že je ako zamestnanec parlamentu na očiach celému národu a pracovnými hodnotami a pracovnou disciplínou musí ísť príkladom. Nemôže sa flákať kudy-tudy, keď si niekto zmyslí.

A v podstate o čo ide?

O hlúpu náhodu s číslom, ktorú niekto z čisto politických dôvodov premenoval na zámer. Nezmyselný zvyk zaokrúhľovať čísla primäl niekoho k myšlienke, že bolo úmyslom venovať rodinám práve sumu 1488 eur. Vymyslené a ničím nepodložené obvinenie. Rozdelili presne, koľko mali a takto to vyšlo. No snáď by niekto nechcel, aby dával pán Kotleba zo svojho ešte viac, ako už dal. On síce dá, ale odtiaľ, potiaľ. I filantropia má svoje hranice.

A aký malo rozhodnutie pána Kotlebu neprísť na súd dopad?

Ako sa dalo očakávať. Slovenská odnož spravodlivosti zvíťazila.

Špecializovaný súd si zobral ponaučenie, sťažnosť a zdravé rozhorčenie pána Kotlebu prijal, samosudkyňa Sabová sa zahanbila, oprávnenosť jeho argumentov uznala a odročila pojednávanie na 28. a 29. mája.

Žiaľ, ako na potvoru v termíne, kedy opäť zasadá parlament.

Človek by si mohol snáď až myslieť, že sudkyňa Sabová na pánovi Kotlebovi sedí a že mu to robí naschvál.

Chudák pán Kotleba, zasa nebude môcť prísť. A tak sa tešil.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ruskí agenti sú aj na Slovensku. Politici o tom prestávajú mlčať

Aspoň tretina ruských diplomatov sú vždy agenti spravodajských služieb. Slovensko nie je výnimkou.

KOMENTÁR TOMÁŠA PROKOPČÁKA

Ako ďalej, pán premiér?

Máme plán na situáciu, ktorá príde?


Už ste čítali?