Boris na dobu určitú

Autor: Věra Tepličková | 26.6.2020 o 14:53 | Karma článku: 13,26 | Prečítané:  4852x

Akademik Mgr. Kollár svoj titul po kritike bez mihnutia oka zahodil. Teda, nie nastálo. Na chvíľu. Kým bude v politike. I keď nad jeho (vy)riešením situácie s plagiátom krútia niektorí hlavou, uznajme, že je to celkom dobrý nápad.

A celkom dobre využiteľný i pre bežnú prax ostatných plagiátorov. Keď sa im na ich podvod príde a budú sa chcieť vyhnúť dôsledkom, stačí si na chvíľu nepísať JUDr. alebo MUDr. pred menom či za menom a všetko bude v najlepšom poriadku a v súlade s uznaným spoločenským úzom. Nie ja (ako obeť), ani škola, ale SYSTÉM, SYSTÉM je vinný.

A ešte lepší nápad bude, ak niektorý z papalášov (v záujme udržania sa v politike či zachovania pokoja v koalícii) oficiálne príde s opačným návrhom. Keď sa môžeš titulu na chvíľu vzdať, prečo by si ho na chvíľu nemohol mať? Samozrejme, len na čas, kedy potrebuješ plniť svoju významnú misiu vo vláde, na ministerstve, na prokuratúre a tak.

Nuž, nová vláda prichádza po 100 dňoch naozaj s celkom novým zmýšľaním. To, že bude až tak prevratné, sme asi nikto nečakali.

I keď z televíznych obrazoviek vidíme, že vyjadrovania ostatných politikov je veľmi zdržanlivé, myslím si, že ústupok pána Kollára bude po čase všeobecne akceptovaný.

Veď sám premiér napísal na facebook, že sa s pánom Kollárom 2 hodiny rozprával a ich rozprava nebola márna. Z čoho usudzujem, že ho asi rozhodnutie pána predsedu parlamentu na chvíľu si nepísať titul pred menom, uspokojilo a že ho považuje v tejto ťažkej situácii plnej korony a kríz za dostatočné.

Oficiálne sa už vyjadril napr. i pán Sulík, ktorý na rovinu povedal, že je mu to jedno.

Nuž, počkajme a uvidíme, ako sa so vstrebaním takýchto hodnôt popasujú i ostatné politické špičky.

Možno zaprotestujú a možno ... nie.

Veď ako sa hovorí, účel svätí prostriedky.

P.S.

Len tak okrajovo rozmýšľam, akú cenu musí mať titul Mgr., keď s ním predseda parlamentu zaobchádza ako so špinou, ktorú si po upozornení zotrel.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Analytička: Dezinformácie dávajú ľuďom pocit výnimočnosti (rozhovor)

Dezinformačné weby si cielene vychovávajú čitateľov, tvrdí Tímea Miková.

Ruskí agenti sú aj na Slovensku. Politici o tom prestávajú mlčať

Aspoň tretina ruských diplomatov sú vždy agenti spravodajských služieb.

KOMENTÁR TOMÁŠA PROKOPČÁKA

Ako ďalej, pán premiér?

Máme plán na situáciu, ktorá príde?


Už ste čítali?