Do zamestnania sa na Slovensku chodí každý deň, pán Poirot

Autor: Věra Tepličková | 9.8.2020 o 21:53 | Karma článku: 11,73 | Prečítané:  9844x

Bývalý policajt, alias Dominik Dán, sa ako zamestnanec ministerstva vnútra vraj na svojom pracovisku príliš nezdržiaval. Zlé jazyky dokonca tvrdia, že sa tam zastavil iba raz do mesiaca. Pre výplatnú pásku.

Jeho činnosť a náplň práce je z objektívno-subjektívnych dôvodov tajomstvom (vnútro je vnútro), no na verejnosť predsa len presiakla jedna neoverená informácia: pán Dán bol zamestnancom tlačového odboru. Prečo práve tam, nie je známe, no jeho misia musela mať pre ministerstvo osobitný význam, keď za svoj home office dostával mesačne vyše dve tisícky.

I keď ho väčšina zamestnancov nepoznala, v kolektíve bol obľúbený. Pre jeho skromnosť (odmietol k tomuto platu poberať výsluhový dôchodok, odmietol kanceláriu i pracovný stôl), pracovitosť a odbornosť si ho obľúbil najmä jeho pôvodný zamestnávateľ, exminister Kaliňák, ktorého správa o jeho prepustení zo zamestnania z dôvodu blicovania tak pobúrila, že okamžite volal svojmu synovcovi Erikovi a na jeho facebookovom profile sa ostro k celej situácii vyjadril. (Prečo si vybral práve takýto postup a Erikov profil, sa nevie).

Nič to však nepomohlo a pán Dán bol z ministerstva prepustený.

Nuž, na Slovensku je to prísne.                           

Ale, aby som vás aspoň trochu upokojila, pán Dán...

Zo strany ministra Mikulca to pravdepodobne nebolo nič osobné. Má to v popise práce a keď zoberiete jeho minulosť - stíhal v stíhačke, potom spravodajská služba,... bolo len otázkou času, kedy vás vymákne ...

A navyše...

... predstavte si, že prežitkom, že ak je človek niekde zamestnaný, musí chodiť do práce, trpíme všetci. Musíme si poctivo cvikať, zapisovať príchody, odchody, aby sme na konci mesiaca dostali svojich 500, 600 či1000 eur.

To, že ste to vy celých 10 (?) rokov ustáli bez tejto povinnosti a za dvojnásobnú plácu, je pekným výsledkom vašich skúseností a praxe.

Užívajte si výsluhového dôchodku, už sa nenaháňajte a píšte, píšte, píšte.

Teraz, keď nemusíte chodiť do roboty, budete mať na to oveľa viac času.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Za Jankovskou bol vo väzení Zurian. V hladovke zatiaľ pokračuje

O stretnutie so šéfom NAKA požiadala v dvoch listoch.


Už ste čítali?