Kĺzavý medián opäť skĺzol

Autor: Věra Tepličková | 11.8.2020 o 10:10 | Karma článku: 8,56 | Prečítané:  1213x

Už sa zdalo, že stav úrovne bezúhonnosti našich zvyšných sudcov sa konečne zastabilizoval a zrazu... Truban. Vraj bol zaujatý, keď prepustil Bődőra. Nuž, hanba-nehanba, musela zasadnúť sudcovská rada, aby očistila Augiášov chliev.

A výsledok?

Zostal zasr..ý.

Vyčistením poverený predseda sudcovskej rady Hérákles Hrubal po ťažkom vypočúvaní Trubana skonštatoval, že sudcovská rada sa do čistenia nemôže pustiť. Je, chudera, nekompetentná. Teda, nemá kompetenciu riešiť zaujatosť či nezaujatosť Trubana. Je síce pravda, že sudcovská rada je v zákonnom rozsahu zodpovedná za správu a riadenie súdnictva, ale čo je u nás zákonný rozsah? Je zákonné obviniť sudcu, keď on sám sa (ešte, už) na to necíti? Naozaj ťažká dilema.

Nuž, náš novodobý Hérákles by sa nemal báť a z toho bájneho by si mal zobrať príklad.Ten bájny v chlieve kráľa Augiáša, v ktorom 30 rokov nikto nevykydal a puch z neho zamoroval celý Peloponés, urobil taký špric, že nezostal kameň na kameni.V rámci objektivity je však potrebné dodať, že bájny Hérákles mal za to sľúbenú celkom slušnú odmenu...  

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Samuela Marca

Ako prežiť druhú vlnu (píše Samo Marec)

Čo môže robiť neveľmi dobrý škrabák?

Armáda predstavila základný plán celoplošného testovania

Ministerstvo obrany identifikovalo päťtisíc odberných miest.

Trnku potrestali iba symbolicky, môže sa dostať aj k ušlému platu

Čižnár pre svojho predchodcu pôvodne žiadal stratu funkcie.


Už ste čítali?