Čo majú spoločné Trnka a Kováčik? Sú predstaviteľmi a symbolmi našej prokuratúry

Autor: Věra Tepličková | 26.10.2020 o 21:22 | Karma článku: 8,75 | Prečítané:  914x

Prípad Trnka? Etická komisia konštatovala porušenie pravidiel prokurátorskej etiky. Dôvod? Porušenie dôveryhodnosti a dôstojnosti prokurátora, ktoré upravuje etický kódex. Prípad Kováčik? Detto.

Obidvaja mládenci porušili základné piliere sudcovského stavu a sudcovskej cti.

A čo z toho?

V podstate sa čaká.

Chlapci boli vyzvaní, aby sa z dôvodu neetického správania zachovali eticky a vzdali sa svojich prokurátorských funkcií, no ani jednému sa do toho nechce, a tak im funkcie zostávajú.

Pán Trnka sa po úspešne zvládnutej disciplinárke pomaličky po ročnej prestávke chystá znovu do taláru, pána Kováčika vyzvali, aby sa vzdal a čaká sa, ako sa rozhodne. A nemyslime si, ono to nie je jednoduché rozhodnutie. Veď sa nič tak závažného nestalo a kvôli takej hlúposti, ako je obvinenie zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, sa predsa nebude vzdávať taláru. To kde by sme došli, keby sa prokurátori vzdávali, kvôli takýmto prkotinám.

Presne takto to zrejme vidí i predseda Smeru Fico, ktorý sa verejne pána Kováčika zastal a ako odborník na právo kladie verejnosti zásadné právnické otázky: Prečo práve pán Kováčik? Prečo práve tento profesionál s toľkou praxou a skúsenosťami? Čia je to objednávka? Kto má záujem najskôr zdiskvalifikovať a potom upratať tohto čestného a nezávadového človeka?

Osobne si myslím, že práve slovám pána Fica by mala polícia a prokuratúra venovať pozornosť. Veď pán Fico sa takto oficiálne ešte nikdy predtým za žiadneho nestranného zástupcu judikatúry takýmto spôsobom neprihováral, a tak by sa jeho odborný názor mal brať do úvahy. Predsa len, pán Kováčik bol špeciálnym prokurátorom za vlád Smeru a Smer by nikdy nedovolil, aby takéto prestížne miesto obsadil niekto pochybný.

A stále predsa platí prezumpcia neviny...                  

Takže, nech sa to niekomu páči, alebo nepáči, páni Trnka a Kováčik sú stále prokurátori Slovenskej republiky a vďaka našim zákonom aj budú, kým si to sami dobrovoľne nerozmyslia.

Pozn. autorky:

Presne takto nejako sme si predstavovali očistu právneho štátu po voľbách.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Dôkaz o účinnosti homeopatík

Ako to, že Cibulková netrvala na tom, aby jej vakcínu najskôr miliardukrát rozriedili?

Polícia pokutu päťsto eur za cestu po drevo na kúrenie obhajuje

Výber pokút nie je prioritou polície, tvrdia policajti.


Už ste čítali?