Fact or Fiction v slovenskej verzii

Autor: Věra Tepličková | 21.11.2020 o 15:52 | Karma článku: 9,71 | Prečítané:  957x

V dnešnom príspevku sa po vzore populárneho mysteriózneho amerického seriálu budem pýtať: Fakt alebo výmysel? Mohlo sa u nás na Slovensku v týchto dňoch niečo takéto stať? Dnešná séria bude z oblasti zdravotníctva.

  1. Staršia pani s príznakmi porážky si z posledných síl zavolala záchranku. Prvá otázka, ktorá k nej z telefónu smerovala, znela: Máte platný certifikát z testovania? Ste negatívna?

Fact or Fiction?

 

  1. Plná čakáreň onkopacientov, ktorí čakajú na príchod sestričky, aby im oznámila, či im poisťovňa schválila/neschválila chemoterapiu.

Fact or Fiction?

 

  1. Pacientovi, ktorému zobrali kus čreva so zhubným tumorom, priniesli ako druhé jedlo (prvé bol vývar) kôprovú omáčku s mäsom a knedľou. Na otázku pacienta smerom k lekárovi, či je práve toto po takto náročnej operácii „to pravé, orechové“, mu lekár odpovedal: „Asi nie je, ale nič iné vám nemôžem zabezpečiť. Skúste si stravu zaistiť sám.“ (Pozn. táto rada prišla v čase najprísnejšieho zákazu návštev do nemocníc).

Fact or Fiction?

 

  1. Pacient druhý deň po operácii márne čakal na prídel jedla (vývar) a keď sa ho nedočkal do večera, opýtal sa sestričky, či by predsa len už nedostal niečo k jedlu, že už je trochu hladný. Dostal takúto odpoveď: „Ježíííš, my sme na vás zabudli.“

Fact or Fiction?

 

  1. Lekár - onkológ predpísal pacientovi liek, ale zároveň ho upozornil, že ak to prezradí druhému lekárovi – onkológovi, môže byť vyradený „zo systému.“

Fact or Fiction?

 

Tak to bolo dnešných 5 príbehov. A ich rozuzlenie?

Ak ste tipovali, že všetky tieto prípady sa stali, tak ste mali pravdu.

Či išlo o zlyhanie jednotlivcov alebo systému, neviem posúdiť, čo však viem naisto, je to, že týchto pár príbehov ľudí z môjho okolia by mohlo s čistým svedomím konkurovať seriálu z USA.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Dôkaz o účinnosti homeopatík

Ako to, že Cibulková netrvala na tom, aby jej vakcínu najskôr miliardukrát rozriedili?

Polícia pokutu päťsto eur za cestu po drevo na kúrenie obhajuje

Výber pokút nie je prioritou polície, tvrdia policajti.


Už ste čítali?