Fact or Fiction v slovenskej verzii

Autor: Věra Tepličková | 21.11.2020 o 15:52 | Karma článku: 9,73 | Prečítané:  932x

V dnešnom príspevku sa po vzore populárneho mysteriózneho amerického seriálu budem pýtať: Fakt alebo výmysel? Mohlo sa u nás na Slovensku v týchto dňoch niečo takéto stať? Dnešná séria bude z oblasti zdravotníctva.

  1. Staršia pani s príznakmi porážky si z posledných síl zavolala záchranku. Prvá otázka, ktorá k nej z telefónu smerovala, znela: Máte platný certifikát z testovania? Ste negatívna?

Fact or Fiction?

 

  1. Plná čakáreň onkopacientov, ktorí čakajú na príchod sestričky, aby im oznámila, či im poisťovňa schválila/neschválila chemoterapiu.

Fact or Fiction?

 

  1. Pacientovi, ktorému zobrali kus čreva so zhubným tumorom, priniesli ako druhé jedlo (prvé bol vývar) kôprovú omáčku s mäsom a knedľou. Na otázku pacienta smerom k lekárovi, či je práve toto po takto náročnej operácii „to pravé, orechové“, mu lekár odpovedal: „Asi nie je, ale nič iné vám nemôžem zabezpečiť. Skúste si stravu zaistiť sám.“ (Pozn. táto rada prišla v čase najprísnejšieho zákazu návštev do nemocníc).

Fact or Fiction?

 

  1. Pacient druhý deň po operácii márne čakal na prídel jedla (vývar) a keď sa ho nedočkal do večera, opýtal sa sestričky, či by predsa len už nedostal niečo k jedlu, že už je trochu hladný. Dostal takúto odpoveď: „Ježíííš, my sme na vás zabudli.“

Fact or Fiction?

 

  1. Lekár - onkológ predpísal pacientovi liek, ale zároveň ho upozornil, že ak to prezradí druhému lekárovi – onkológovi, môže byť vyradený „zo systému.“

Fact or Fiction?

 

Tak to bolo dnešných 5 príbehov. A ich rozuzlenie?

Ak ste tipovali, že všetky tieto prípady sa stali, tak ste mali pravdu.

Či išlo o zlyhanie jednotlivcov alebo systému, neviem posúdiť, čo však viem naisto, je to, že týchto pár príbehov ľudí z môjho okolia by mohlo s čistým svedomím konkurovať seriálu z USA.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Zuzany Kepplovej

Hlas. Strana opatrného vyčkávania

Aj by sme povedali, že Pellegrini plní želanie vládnych strán a šúcha nohami.


Už ste čítali?