Záhada utajených expertov

Autor: Věra Tepličková | 25.11.2020 o 20:01 | Karma článku: 9,36 | Prečítané:  1400x

Keď pred pár mesiacmi prvýkrát náš premiér oznámil, že sa radil s odborníkmi, ktorých mená zverejní neskôr, lebo dnes to nie je celkom bezpečné, väčšina z nás prijala tento fakt s absolútnou dôverou a rešpektom. Nepátrali sme.

Tajomní fachmani splnili svoje poslanie, premiérovi odovzdali, čo mali a rozplynuli sa v toku času.

A my by sme si na nich možno už ani nezmysleli, keby podobnú vetu nepoužil v minulých dňoch Richard Sulík, ktorý služby utajených expertov opäť využil pri tvorbe SVOJHO  protipandemického plánu. Na tlačovej besede sa novinárom zdôveril, že mu s ním pomáhali odborníci, ktorých  mená nemôže zverejniť, lebo to nie je pre nich bezpečné.

A to už ucho zvedavého našinca spozornelo.

Kto sú títo experti, ktorí odovzdávajú našim politickým špičkám svoje know-how a pracujú inkognito? Aké nebezpečenstvo môže odborníkom v civilizovanej krajine plnej sociálnych istôt zdedených po minulej vláde hroziť? Prečo nemôžu Sulík s Matovičom prezradiť mená tých, ktorí sa hrdinsky a možno i nezištne podieľajú na záchrane nášho štátu?

A potom to  prišlo...

Objavil sa protipandemický plán č. 3.

A zasa za ním stáli odborníci. Tentoraz celé konzílium. A opäť bezmenných.

A Slovák je zmätený. Z hore uvedených skutočností totiž vyplýva jediné.

Niekde na Slovensku majú experti na protipandemické plány hniezdo.  

Od Tatier k Dunaju sa vyrojilo a nekoordinovane sa pohybuje doposiaľ presne nezaevidované množstvo odborníkov, ktorí (s vládou i bez) v utajení pracujú na rôznych plánoch proti pandémii. Ťažko povedať, či plán č. 3 je číslo konečné. Ťažko povedať i to, či sa jednotliví experti navzájom poznajú, pretože plán každého subjektu je misiou tajnou a ich spojenie je nemysliteľné. Možné je i to, že jeden a ten istý utajený odborník pracuje na dvoch až troch, prípadne viacerých plánoch, ale vzhľadom na utajenie, ani sám pred sebou nesmie svoje meno a skupinu, v ktorej pracuje, prezradiť. Isté je, že premiér i minister Sulík hovoria o nebezpečenstve, ktoré týmto špecialistom hrozí, a preto je v záujme štátu, tento druh chrániť.

Pred kým, alebo čím ... nevieme.

Možno majú vládni predstavitelia obavu z hromadného únosu našich expertov do menej úspešných krajín.

Možno chránia svojich súkromných poradcov pred médiami a neznesiteľnou popularitou.

Možno vládne medzi odborníkmi na protipandemické plány vražedná rivalita, a preto ich treba kryť pred lynčom davu vlastných.

A možno...

... možno  sú títo odborníci neviditeľní. Existujú len v hlavách tvorcov plánov - laikov, ktorí vo svojej povestnej skromnosti svoje úžasné nápady a predpokladanú slávu prenechali bezmenným kapacitám.

Nuž, nech je to, ako chce, naša krajina je i v tomto jedinečná.

Zatiaľ, čo iné krajiny spojili svojich najlepších odborníkov do jedného tímu a pasujú sa s tvorbou jedného slušného protipandemického plánu, my sme ich rozdelili a pred sebou utajili.

A výsledok?

Protipandemických plánov máme na výber a na vývoz.

Sme proste number one!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Dôkaz o účinnosti homeopatík

Ako to, že Cibulková netrvala na tom, aby jej vakcínu najskôr miliardukrát rozriedili?

Polícia pokutu päťsto eur za cestu po drevo na kúrenie obhajuje

Výber pokút nie je prioritou polície, tvrdia policajti.


Už ste čítali?