Ilia Muromec má tvrdú konkurenciu

Autor: Věra Tepličková | 9.4.2021 o 21:56 | Karma článku: 9,87 | Prečítané:  1240x

Volá sa Igor a je prvým zahraničným uchádzačom o titul ruský bohatier, bájny hrdina Ruska. Ak sa to podarí, zaradí sa k hrdinom slovanskej mytológie a jeho meno bude svietiť vedľa velikánov ako Aľjoša Popovič či Dobryňa Nikitič.

A to je pre Igora dobrá motivácia.

Je síce pravda, že oproti Iliovi Muromcovi, ktorý svoje nadprirodzené schopnosti získal už v tridsiatke po zázračnom uzdravení, má náš Igor trochu sklz, pretože pocítil nadprirodzenú moc až po štyridsiatke a zázračné vyzdravenie ho ešte len čaká, ale nič nie je stratené. Ilia Muromec ochránil Kyjevskú Rus pred Tatármi, Igor ochráni ruský Sputnik pred Slovákmi. A že je odhodlaný dať do toho všetko, nie je pochýb. Žiadna hranica nie je dosť zavretá, žiadne dvere nie sú dosť pevné a žiadny protokol nie je dosť zaprotokolovaný, aby ich náš Igor nepokoril. Pre ochranu Sputnika je schopný všetkého. Ponížiť seba, vládu, renomované inštitúcie i samotných Slovákov.

A Rusi to vedia.

Tak ako v dávnych dobách knieža Vladimír, tak i v súčasnosti prezident Vladimír zavetril a zacítil potenciál slovanského bohatiera, ktorý môže byť Veľkej Rusi prospešný a využije ho na 100%.

A ktovie, keď bude Igor fakt dobrý, možno po ňom niečo pomenujú. Veď i po Iliovi Muromcovi pomenovali bombardovacie lietadlo.  

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Matematika aj okolo paláca. Ako pandémia vylepšila učenie

Rozšírili sa matematické prechádzky i videá.

Psychiater Hašto: Rumunské siroty sú príkladom, čo sa stane dieťaťu bez puta s matkou

Jozef Hašto vysvetľuje, ako vzniká väzba matky a dieťaťa.


Už ste čítali?