Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prečo práve Trnka? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Veru, veru, Trnka je vskutku introvert. Až taký introvert, že ani prepchaté cesty neznáša a na dochádzanie do Bratislavy potreboval vlastnú privátnu cestu, kde by ho nikto nerušil pri jeho filozofických úvahách:
https://domov.sme.sk/c/5909737...
 

Patril medzi NAŠICH?

Patril. Tak prečo práve on by nemal mať bežné privilégia vyvolených. Ale na druhej strane ... trochu pochybujem, že si to vybavil celkom sám.
Želám pekný večer, pán Andrej.
 
Hodnoť

filozoficke uvahy?

Introvert? To ma byt obhajoba Trnku?
Skôr zašliapnutý sráč. Táto jeho charakteristika ho paradoxne vystrelila na funkciu de iure najsilnejšieho človeka v štáte. Ale on si potrebuje privyrobiť metódami uličného gaunera a potom si nechá poriadne naložiť.
 

V mojom blogu som neobhajovala,

iba konštatovala, pán/pani vis-a-vis. Páni Kočner i Trnka majú na stave, v akom sú dnes rovnaký podiel. Kočner svojou nenažranosťou a Trnka svojou naivitou. A ak máte pocit, že pán Trnka bol najsilnejším človekom v štáte, skúste si ešte raz vypočuť nahrávku Kočnera.
Želám pekný deň.
 

Veď práve!

On nepovedal, že bol "najsilnejším človekom v štáte". On povedal, že bol "de iure najsilnejším človekom v štáte".
Veď práve to je ta tragédia, že v skutočnosti bol poskokom gaunera. Ba ešte horšie - poskokom gaunerovho poskoka.
Pekný deň.
 

Máte pravdu, prehliadla som

dôležité spojenie. Ospravedlňujem sa.
 
Hodnoť

 

Ja teda neviem, ale mne ten Trnka v nahrávke pripadá, ako keby nevedel ani do sto narátať.
Stále sa tam naivne vyhovára, klame a keď ho zločinec Kočner nachytá, tak súhlasí, a vraj teraz už hovorí pravdu.
Nerozumiem, ako tento niemand mohol robiť šéfa na GP.
 

HM

Veď práve preto bol vybraný... spĺňal kvalifikačné kritériá.....či skôr morálne.... presne amorálne..
 
Hodnoť

 

Pani Věra, týmto článkom ste ma tak trochu urazili.
Aj ja som totiž introvert. A môžem Vám povedať, že nie každý introvert má sklony k asociálnemu správaniu. A hlavne, nie každý introvert je slaboch. Naopak, introvert niekedy môže byť veľmi silný.

Uznávam, že človek s jeho povahou to v base nebude mať ľahké, ale máme ho ľutovať? Nič v zlom, je známe že u žien, najmä u žien s odrastenými deťmi, dokážu vzbudiť materské city a ochranársky reflex aj dospelí muži - ak prejavia dostatok infantility a nezrelosti, ale nechcete si tie city nechať radšej pre niekoho slušného?
 

Tak to je mi ľúto, pán/pani Kuman,

že som Vás urazila. To nebolo mojim zámerom. Nepísala som všeobecne. Písala som o dvoch konkrétnych ľuďoch, ktorí sa so svojimi danosťami popasovali tak, ako to vidíme. Extrovertov ani introvertov netreba ľutovať. Sú to dve skupiny, ktoré svet potrebuje. Navzájom sa dopĺňajú. Ak by chýbali jedni alebo druhí, ľudstvo by neprežilo. A na obranu introvertov ... Mám manžela introverta a je to ten najlepší človek na svete. Takže, ak píšete, že ste introvert, možno ste ten druhý najlepší ...
 

 

Ľútosť je zbytočná, sú to len slová. Treba ľutovať činmi, alebo premýšľať ešte skôr, než niečo píšete do verejného priestoru. Vypočuli ste si 1 minútovú nahrávku a už tu pomaly idete prezentovať psychologickú analýzu. Sú to povrchné závery z povrchných pozorovaní, Trnku ste vôbec neodhadli. Nie je to poctivec, ktorý si peniaze radšej nechá opatrovať. Je to rovanký gauner ako Kočner, možno ešte prezieravejší. Peniaze si u Kočnera nenechal opatrovať kvôli poctivosti, ale kvôli tomu, aby ho pri preberaní súm väčších, ako je pár stoviek tisíc eur, neprepadli kukláči. Prebratie úplatku generálnym prokurátorom je totižto podpísanie rozsudku na 20 rokov do basy. A netreba žiadne dokazovanie, iba zásahovku pri preberaní.

Na odhad ľudí Vám je treba ešte viac životnej skúsenosti, ale môžete byť rada, že ste sa s naozaj "vychcanými" ľuďmi tvárou v tvár vlastne ešte nestretla, keby áno, určite by ste tu nechŕlili tieto povrchné závery ako o Kočnerovi, tak aj o Trnkovi, ktoré sebaistotou podania predstierajú psychoanalýzu.
 

Súhlasím -

- veľmi dobre a pravdivo napísané. Od mňa K+ .
 
Hodnoť

 

Mila blogerka, ak generalny prokurator pracuje pre mafiana tak to urcite nie je “poctivý, nechcel peniaze, a Kočnerovi stačilo Trnkovi len sľubovať, že má u neho schované.” clovek.
A ci to robil ako intro alebo extro nie je vobec podstatne.
Nebyt Trnku nemuseli zomierat ludia.
Trnka sa mi hnusi, ale ti co ho obhajuju este viac, hamba, fuj!!
 

Dobrý večer, chlapci,

my všetci máme veľké šťastie, že vás máme. Že máme niekoho, kto nám vždy vysvetlí a povie, ako sa čo má správne chápať.
A tak len pár teplých slov ...
... temperamentu ľudí sa venujem niekoľko desiatok rokov (trochu ma teší poznámka pána/pani believeme, že mám v mojom veku málo životnej skúsenosti, budem sa snažiť to ďalších 50 rokov dobehnúť)a musím vám povedať malé tajomstvo. Nejaký ten temperament má každý z nás. Či ste zubár, dieťa, masový vrah alebo princezná na hrášku. Každý z nás má buď črty introverta alebo extroverta. To, že je Trnka introvert, neznamená, že ho ľutujem, alebo mu držím stránku. Je to proste tak a nič s tým nikto nenarobí. Nie je to žiadna psychoanalýza, pán/pani believeme. To, že som slovo poctivý, trošku sklopila, tzn. pán ivanko421, že až tak poctivý byť nemusí. A pána Droppu len srdečne pozdravujem.
Ďakujem vám za vaše pripomienky, beriem si ich k srdcu, ale verte, že za slovami v mojom blogu si stojím. I keď som vo svojich 50 rokoch mladá a neskúsená pán/pani believeme, i keď sa vám možno hnusím pán ivanko421 a i keď mi pán Droppa bude teraz písať rôzne ľubozvučné odkazy.
 

Dobrý ráno Vierka

No ja by som povedal že teraz je hlavné
1) zdokumentovať všetky trestné činy spojené s tými dvoma a potrestať previnilcov
2) nastaviť systém tak aby sa už takéto excesy neopakovali.
Tento psychologický rozbor nepomôže ani v jednom bode. Ja by som povedal že to každý tuší a preto tie nervozne reakcie na tak kúzelnú osobu akou bezpochyby ste.
***
Ten problém je hlbší. Mám priateľov ktorí v TN robili u p. Trnku a ktorí si ho vážili. Ono - pokiaľ riešil to že niekto zaspal na stráži a podobné drobnosti, tak nie je problém byť slušný a poctivý (som bol raz veliteľom posádkového väzenia. Kožu mi zachránilo to že som mal naštudované za čo tam borci sedia a koľko nafasovali - max 2 týždne ).
Pri drobnostiach to nie je problém ani pre extrovertov ani pre introvertov.
Problém je to že Slováci nerozlišujú aká je "politika" v krčme a aká v na vyšších poschodiach. Všade sa povie že niekto niečo "schvaľuje" - no kto pozná ten pocit ked sa tým schválením niekde preleje XY tisíc EUR ? Naposledy sa mi to stalo pri OUS - firma potrebovala použiť vojenské letisko, nemala priemyselnú previerku. Som to "riešil" a si pamätám na telefonát s majiteľom firmy. Nikto to nepovedal no bolo jasné že pokiaľ nedám stanovisko tak firma prešvihne termín v zmluve, prídu sankcie (teda strata EUR).
***
Toto si občas myslí i "slovenská intelektuálna elita" - že hlavné sú tie "odborné" reči. Dosť by ma zaujímal Váš rozbor tohto rozhovoru :
https://www.rtvs.sk/televizia/...
Tiež reči o "vyšších princípoch" a na pozadí veta"šak tu kurňa niekto otočil 600 euromelkov, to nikto nevidí, nikomu to nevadí ??"
Je dobré si uvedomiť o čo všetko v politike ide (napríklad cudzie peniaze) a neopakovať stále to svoje stanovisko.
Ono si potom človek trebárs môže spomenúť že jedna z 3 viet ako robiť politiku od Goebbelsa bola "neklamte, zavádzajte".
 

Želám pekný deň, pán veteranzkoreje.2019

ak dovolíte, na váš príspevok zareagujem až večer, po pozretí relácie.
 

Želám dobrý deń, pán veteranzkoreje.2019

a ďakujem za diskusný príspevok. Ak dovolíte budem reagovať a zoberiem si tak trochu na pomoc Platóna. Ten povedal, že „v dobrom štáte sú 4 základné cnosti: múdrosť, odvážnosť, rozumnosť a spravodlivosť.“ Toto by mala byť výbava všetkých politikov, ktorí sa rozhodli poskytnúť svoj um ľuďom a v tomto duchu by im mali i slúžiť. Vo svojej múdrosti by mali na ministerské kreslá a miesta, kde sa rozhoduje o životných podmienkach ľudí obsadiť odborníkmi, a to nie na základe straníckej príslušnosti, ale tých najlepších z najlepších vo svojom odbore, a nechať ich pracovať podľa ich najlepšieho vedomia a svedomia. Toľko ideál.
A ako je to u nás?
U nás to zlyháva už v samotnom základe. Cnosti vytlačili mocenské a iné ambície, na dôležitých miestach sedia mnohokrát takí, ktorým stačí byť dobrým straníkom. Ministrom dopravy môže byť poľnohospodár či kozmonaut, ministrom zdravotníctva vojak, ministrom školstva herec. Hlavne, že majú správnu stranícku knižku. Ak zlyhá, nič sa nedeje, nastáva stranícka výmena. Ak je niekto dobrý, môže sedieť i na viacerých ministerských stoličkách alebo vystriedať i niekoľko ministerských postov za volebné obdobie. Aby politici rozmýšľali nad odbornosťou či cnosťami? Nemajú čas a ani kapacity. Majú len 4 roky na svoju prezentáciu. Sú radi, že miesto obsadia „NAŠIMI“. Preto sa na vysoké posty a miesta dostávajú ľudia niekedy i absolútne neschopní, bez chrbtovej kosti a bez akýchkoľvek zábran. A tam potom dochádza ku skratom a k zlyhaniam, ktoré je možné vzhľadom na ich morálny kredit vopred celkom dobre predpokladať.
Títo ľudia obsadzujú dôležité miesta bez toho, aby si boli vedomí obrovskej zodpovednosti, ktorá im z pozície vyplýva. Veď, keď sa niečo prihodí, nejako sa to urobí. Títo ľudia obsadzujú dôležité miesta bez toho, aby si boli vedomí povinnosti rozhodovať na základe odborných úvah a nie na základe svojich vlastných potrieb, špekulácií či vďačnosti k niekomu.
Televízna relácia, na ktorú ste mi poslali link, je len jednou z mnohých, podobných. Je typickou ukážkou toho, ako sa takéto kiksy riešia. Divadelným vystúpením. Farizejstvo najhrubšieho zrna. I keď ... pre divákov je zábavnejšie, keď je v osadenstvu nejaký ten cholerik (v tejto relácii teda nebol), aby divadlo trochu okorenil. V našej krajine stačí, ak sa celá situácia „vysvetlí“ v televíznej relácii a problém je vyriešený. Žiadne postihy, žiadna zodpovednosť. Prosto stačí, aby zasadla vláda, povedali si, no, no, no, takto sa to nemá a problém je zažehnaný. Nič takého sa vlastne nestalo. Veď sme si všetko vysvetlili.
A nám DIVÁKOM to stačí!!!
Veď sme len DIVÁCI. Zapneme, zabavíme sa, rozčúlime sa a vypneme. Dobrúúú noc.
A tak si tu žijeme,pán veteranzkoreje.2019. Neviem, či ste práve toto chceli počuť, ale tak to vidím ja. Relácia, ktorú ste mi odporučili, nepotrebuje žiadny rozbor. Skôr by bolo treba celý ten zbor rozboriť.
 
Hodnoť

Súhlasím s predošlým

Ako tento človek mohol byť len navrhnutý na miesto GP
 

Slusneho cloveka nemohli potrebovat,

tak zauradoval Gasparovic, ked nevymenoval Centesa.
Jedna z navacsich spinavosti z obdobia Smeru SD.

Majte sa.
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. David Toth: Nekompetentná Firma OĽaNO 4 022
 2. Martin Greguš: Poslanec Blaha vs ETIKA. Viete aké predmety Ľ. Blaha učil na Akadémii policajného zboru? 3 358
 3. Martin Ondráš: Africký mor všade kde sa pozrieš a zodpovedný mlčí 2 531
 4. Peter Gregor: Čierno biela sloboda - Zanzibar. 1 016
 5. Martin Greguš: Matovičov status o obyčajných ľuďoch a dôchodcoch. Je to správna "interpretácia" situácie? 812
 6. Tomáš Vodvářka: Židovský humor XXXII 802
 7. Miroslav Ferkl: Pumpa nie je žiadna žumpa! 771
 8. Simona Kyselicová: Ako som začala predávat' medovníky v zahraničí || Život v Nórsku 506
 9. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 469
 10. Martin Ondráš: Prvý minister novej vlády o ktorého sa zaujíma generálna prokuratúra 407

Rebríčky článkov


 1. Martin Krištoff: Problémy dodávok vakcín korigujú akcie farmafiriem
 2. Olívia Lacenová: Kuriérske spoločnosti sa zviezli na silnejúcich online nákupoch
 3. Stanislav Jurčišin: Kapitalistický úžernícky režim v plnom rozkvete. Quo vadis?
 4. Michal Ičo: Tibor Ičo- Stromy
 5. Stanislav Martinčko: Čo všetko hodinku meral Pellegrinimu krajčírsky majster???
 6. Jozo Peric: Chorváti chcú aj napriek pandémii euro. Chorvátsko ho prijme v roku 2023
 7. Vladimír Bohm: Zrušenie Trampových profilov urýchľuje koniec sociálnych sietí
 8. Dušan Seberíni: Nehádžte perly pod svine. Príhovor ministrovi zdravotníctva
 9. Erik Koncz: Kam ísť, keď sa bude dať 01: Pustý kostol
 10. Peter Biščo: Zlé jazyky hovoria, že ...


Už ste čítali?