Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pri ochrane svojho súkromia, mám právo klamať, (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

To je relatívne.

Ak to povie človek, ktorý v internetovej diskusii diskutuje pod nepravým menom, tak poviem: "Samozrejme. Máš." (právo klamať pri ochrane svojho súkromia)

Ak to povie sudkyňa, ktorá sa stretáva s podsvetím, tiež poviem: "Samozrejme. Máš."
A dodám: "Ale aj povinnosť prijať dôsledky svojho klamstva. Ľudovo povedané, zjesť kašu, čo si si navarila."

Pochopenie, že právo a zodpovednosť je rub a líc tej istej mince, je znakom zrelosti. Ťažko sa zmieriť s tým, že tento znak zrelosti je taký vzácny medzi ľuďmi, ktorí by mali byť elitou tohto národa.
 
Hodnoť

Kazdy idiot ma pravo...

ale NORMALNY a SLUSNY clovek vie, ze ma aj povinnosti, vsak OPICKA?
 
Hodnoť

milosrdné klamstvo ktoré

oklamanému psychicky pomôže (napr. klamať o nemoci) pretrpieť krízu sa dá ospravedlniť ale klamstvo sudkyne nie je ani milosrdné a ani morálne a sudkyňu mení na podvodníka a na iných sudcov vrhá tieň - malo by byť v ich záujme vylúčiť ju zo spoločenstva čím skôr aj s tými ktorým sa klamstvo ešte nezverejnilo
 
Hodnoť

 

Či sa nám to páči alebo nie, tak je pravdou, že človek má pri obhajobe seba alebo sebe blízkej osobe použiť akékoľvek argumenty, teda môže aj klamať. Klamstvo ako také nie je trestné, trestným sa stáva, až keď je pri ňom prichytený, resp. je mu dokázané. Ak človek nechce klamať, môže odmietnuť vypovedať, na čo má tiež právo. Ak však odmieta vypovedať, zbavuje sa možnosti aktívnej obrany.
 

Si riadny mudrák.

Akurát si zabudol dodať, že klamár nemá mať právo na talár, či funkciu v štátnej správe, nebodaj na premiérske, ministerské kreslo, predsedu parlamentu ba ani obyčajného poslanca.
 

 

Prečo mudrák? Tvrdím niekde, že je to v prípade tej sudkyne v poriadku alebo ju nejako obhajujem?
KAŽDÝ, teda aj sudca, premiér, minister, poslanec či predseda parlamentu má právo pri sebaobhajobe (aj na súde) klamať, ale musí rátať s tým, že ak je z klamstva usvedčený, tak trest bude ešte horší, ako keby sa rovno priznal. Ak ide o osoby vo výkone funkcie v štátnej správe, vláde a pod., tak by samozrejme dôsledkom malo byť nekompromisné odvolanie/zbavenie funkcie bez možnosti návratu.
 

Nie, aj na súde.

Len na súde, aj to len ak je on obžalovaný.
 

 

OK, takže ak mám vypovedať ako svedok (nie obžalovaný) a moje svedectvo by mohlo uškodiť blízkej osobe (v príbuzenskom vztahu), tak jedinou možnosťou ako mu neuškodiť je odmietnuť vypovedať? Asi hej, predpokladám, lebo potom by som mohol byť obvinený z krivej výpovede alebo niečoho podobného. Len ak odmietnem vypovedať, bude každému jasné, že prečo a tým pádom nepriamo usvedčím obvineného z klamstva :)
 
Hodnoť

 

Plzak bol prvy ochranca prava na sukromie. Zatloukat, zatloukat, zatloukat. Doteraz to nielen funguje, ale rozliezlo sa to z postele do politiky.
 

 

To sú trochu rozdielne veci.

Plzák vedel, že pre vzťah nie je devastujúca príležitostná nevera, ale to, že o nej partner vie. Napríklad ja som bol vo svojom živote parkrát neverný a pritom mám krásne manželstvo. Na druhej strane, keď som mal zo služobnej cesty prísť domov predčasne, tak som manželke predtým radšej zavolal :-)

V prípade politika je devastujúci už samotný vzťah politika s mafiou.
 

 

Jasne, ze to je rozdiel. Dobre utajena nevera utuzuje manzelstvo:-) Zapliest sa s mafiou, to je vacsinou po manzelstve. Suhlasim, ze napriek materialnemu bohatstvu pri styku s mafiou, strati sa ti vsetko ostatne bohatstvo. Ostane docasne len konto a samota.
 
Hodnoť

Veľmi pekne ďakujem za všetky reakcie.

Lož, a to akákoľvek (malá, veľká, milosrdná, prekuknutá, neprekuknutá atď.), je i napriek našej snahe dávať jej rôzne prívlastky, stále len LOŽ. Ak si lož ospravedlníme sami pred sebou nejakým označením a podarí sa nám o tom presvedčiť i ostatných, potom je to super. Prešlo nám to, cítime sa lepšie a naše svedomie je akosi čistejšie. Čím menej ľudí musíme presviedčať, tým lepšie. Monika Jankovská oklamala národ a to už nie je sranda. Bola pristihnutá a musela vymyslieť prívlastok ku svojej lži, ktorým by presvedčila niekoľko miliónov Slovákov. Označila ju ako banálnu. A Slováci jej to, zdá sa, „nezožrali“. V spoločnosti založenej na morálke a hodnotách by pani Jankovská bola teda potrestaná.
Lenže...
Žijeme na Slovensku a pani Jankovská je zbehnutá v paragrafoch. Vie, že u nás neexistuje fakt, existuje len uhol pohľadu. A ak nezasiahnu kompetentní, využije všetky svoje umy, triky a fígle na to, aby vyviazla beztrestne a aby sme sa jej ešte museli ospravedlniť za ujmu a príkorie, ktoré si musela vytrpieť. Ale to už je iná kapitola. Kapitola o rovných a rovnejších.
 

 

Dr. House vždy tvrdil, že KAŽDÝ klame. Viem, že tento blog je trochu o inom, odpovedám len na tú časť zo začiatku príspevku o lži. Ak sa zamyslíš, tak prídeš na to, že ozaj každý klame alebo klamal. Ak niekto tvrdí, že on určite nie, tak práve tým tvrdením klame :D
 


Najčítanejšie


 1. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 1 138
 2. Maroš Chmúrny: Vydierač a nové sako pre Pellegriniho 360
 3. Michal Šimečka: Dohoda s Čínou, o ktorej sa takmer nehovorí 228
 4. Marek Zajac: Prečo sa mnohým ľuďom nedarí nájsť si vhodného partnera 173
 5. Martin Greguš: Celoplošný skríning: principiálnosť, priebeh a výsledky...Plusy a Mínusy 157
 6. Inštitút strategických politík : Roztržka o hranice medzi Sudánom a Etiópiou eskaluje aj napriek prebiehajúcim rokovaniam 155
 7. Filip Pastorek: Nejvyšší správní soud sa výrazne zastal Slováka v spore s Luhačovicami 142
 8. Věra Tepličková: On schudol, ja som pribrala, on už má šaty na mieru, ja pod svetrom zicherku 131
 9. Gabriela Uhlarova: Ak máš taký dar, máš to robiť zadarmo 118
 10. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej 97

Rebríčky článkov


 1. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej
 2. Jaroslav Polaček: Napriek korone predkladáme ambiciózny a transparentný rozpočet
 3. Peter Biščo: Fico mení vozový park...
 4. Emma Chládecká: Evanjelium v skratke
 5. Marta Medzihradská: Banskobystrický kultúrny bod zlomu
 6. Andrej Hossa: Ako ušetriť pri výbere podlahy?
 7. Martin Konečný: Zlozvyky, zvyky a rutina (I.)
 8. Ivan Čarnogurský: STARÉ SLOVENSKO A NOVÝ PREZIDENT USA
 9. Andrej Hossa: Ako vylepšiť interiér vášho automobilu?
 10. Miriam Studeničová: Znepokojujúce výskumy Benjamina Lieberta


Už ste čítali?