Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Blackout po slovensky, alebo keď musím, tak musím... (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Veru, trápna fraška

Pôvodne som očakával, že to bude boj proti vírusu, nie proti ľuďom...
 

Aj ja, pán Tomáš,

aj ja.
 
Hodnoť

Nuž, naozaj žasnem...

...nad Vašimi slovami.
Prepáčte, ale rozumiete tomu, aká je situácia v štáte a čo to obnáša? Alebo si len potrebujete dnes tak módne kopnúť do premiéra I. Matoviča? Myslel som si, že viete rozlišovať a analyzovať situácie a potrebné opatrenia. Namiesto toho nelogicky kritizujete a hlavne nekompetentne píšete nezmysly. Okrem toho zľahčujete situáciu a nepriamo hľadáte návody, ako dočasné nariadenia vlády (nie samotného premiéra!) len obchádzať. Presne to je to - Slováčik nevie a zásadne nechce dodržiavať ani len jednoduché pravidlá hry, stále bude hľadať možnosti ako všetko obísť, oklamať, ako byť vyšpekulovaným... A Vy ho v tom ešte podporujte.
A ešte to všetko v komentári zaklincujete konštatovaním, že je to boj proti ľuďom, nie proti vírusu. To je alarmujúce a strašné z Vašej strany - a hlavne nezodpovedné.
 

Zdravím, pán Droppa,

najskôr Vás pozdravím, lebo už dlho ste si do mňa nerýpli a hneď na to sa Vás spýtam, odkiaľ ste zobrali myšlienku, že som kopala do Matoviča. Môj blog je o márnom boji ozbrojených zložiek proti ľudskej nezodpovednosti. A o tom bola i moja odpoveď pánovi Tomášovi. Sľubujem, že nabudúce sa vyjadrím presnejšie, aby ste nemali pochybnosti.
Želám pekný večer a veľa zdravia.
 

Ďakujem,...

...pani VeraT, za pozdrav i za prianie - podobne aj ja Vám i Vašej rodine želám veľa zdravia aj príjemné sviatky.
Domnievam sa, že blogerky a blogeri, teda aj Vy a aj ja, majú mať v sebe, pri písaní a zverejňovaní článkov hlavne zodpovednosť - už len z toho dôvodu, že oslovujú masy čitateliek a čitateľov. A o to viac zodpovednosti, rozvahy sa žiada od obľúbených a tzv. V. I. P. blogeriek a blogerov.
Preto si myslím, že aj slová blogeriek a blogerov musia mať váhu zodpovednosti. Ak sa dnes kadekto len duto a jalovo púšťa do kvázikritiky premiéra I. Matoviča, tak mne to príde ako prepisovanie žlčovitých slintov boľševika Blahu a jedovatostí Fica.
Uvažujme takto: Čo by sa stalo, čo by bolo, keby voľby vyhral Smer - SD a vládu by zostavil s K - ĽSNS? Ani nemyslieť na to!
A čo sa týka tých vojenských a policajných kontrol - nuž, čože sa také stalo, a komu? Nariadenia a predpisy sú v platnosti, ale jedného dňa sa skončia. Nemyslím si, že Slovač bude premiérovi ďakovať - lebo Slovač sa nevie ani len odzdraviť, kdeže poďakovať. Preto sme stále tam, kde sme.
Ozaj - to je skutočne taká tragédia, že pár dní máme sedieť doma a nerajzovať po krajine? To je taká tragédia, že vláda od nás žiada disciplínu? Veď nie je vyhlásené stanné právo.
Včera som bol v obchode a videl som tam fľašu - rozstrekovač s dezinfekčným prostriedkom. Fľaša bola pribitá reťazou o zábradlie s košíkmi na kolieskach. Zriadenec v obchode mi povedal, že tak spravili preto, lebo ľudia tú dezinfekciu, tie rozprašovače, kradli. Tak som sa hanbil... Spomenul som si na boľševickú dobu, keď ešte aj toaletný papier na verejných toaletách bol zamknutý visiacim zámkom. Už viete, čo mám na mysli? Slovač sa nezmenila - "korona - nekorona."
Prepáčte, tradične som sa rozpísal - už som taký - ale verte mi, mojím cieľom v žiadnom prípade nie je rýpať do Vás. Len si myslím, že povinnosťou aj nás, blogerov a blogeriek, je hlavne v tejto dobe ľuďom dávať i nádej a pekné slová optimizmu - aby sme to všetko v zdraví prežili.
Ešte raz - želám Vám zdravie a pokoj v duši, v mysli.
Srdečne a úprimne M. D.
 

 

Pán Droppa. Pre mňa napríklad nie je problém tá policajná kontrola. Ok, stalo sa. Nezvládli to, pretože sa to ani nedá zvládnuť v takej podobe, ako bolo v nariadení ministerstva.. Ja vidím problém v tom hľadaní vinníka. Vinný sú všetci, len nie on. Áno, ospravedlnil sa, ale vinu nepriznal. Vinu hodil na Lučanského (sabotáž), ktorý sa len riadil ministerským nariadením. Nakoniec sa ospravedlnil Mikulec(jeho človek), ktorý možno ani netuší za čo. Pán Droppa. Hrozíte sa vlády Smeru. Čo sa podľa vás stane, ak by padla táto vláda? Asi nemusíme dlho hádať. A práve preto musia skončiť tieto verejné kritické statusy na FB nie len Sulíka, ale aj Matoviča. Začínam chápať, prečo sa Kiska zdekoval z tejto bandy egomaniakov.

Matovič sa pôvodne chcel štylizizovať do role bojovníka s korupciou. Vstúpiť do histórie ako ten, kto porazil Fica. Priplietol sa mu však do toho covid. No a zrejme nechce vstúpiť do histórie ako niekto, za ktorého vlády zomrelo xy ľudí na pandémiu. Pokazilo by mu to reputáciu, preto tie obavy. O neho, nie o ľudí. Pretože on myslí v prvom rade na seba, tak on, tak dlho nič, potom on a tak zase on. No a Sulík s kollárom? Sulík sa bude pasovať do role záchrancu ekonomiky. Kollár si pôjde svoj biznis spolu so Smerom. Preto tá večná chvála Pellegriniho. Aby mu nerýpali do kšeftov. P.S. Konšpirovanie mi ide, že?
 
Hodnoť

Neviem na ktorom Slovensku

žijú títo dvaja, (blogerka a p.Dropa), asi na inom ako ja. Také paušalné nadávanie na Slovákov je dnes v móde, ale je to iba nepravdivé hanobenie, o čom som presvedčený, väčšiny občanov Slovenska. Negatívné javy sa nájdu všade. ale to ako veľká väčšina našincov pristúpila k boju s týmto vírusom svedčí o pravom opaku tohto nechutného paušalizovania. Nezvládnuté to bolo zo strany vedenia štátu. Vydať zákaz, je ľahké, ale robiť zmysluplné opatrenia to už chce rozum a námahu. Neviem prečo ľudia tak chvália Pellegriního, keď nezvládol začiatok epidémie. Obmedzené testovanie, a nezvládnuta repatriacia občanov zo zahraničia. Prečo napríklad, občania dovezení štátom išli do štátnej karantény, občania čo prišli po vlastnej osi išli hneď domov, často do mnohopočetných domácností. Aj po nastupení novej vlády sa o tom iba hovorilo ale až tento týždeň sa to začalo realizovať. A riadne hlúpo a nepriravene. Občania sú nahnaní ako dobytok na malý priestor, kde čakajú aj 24 hodín. Takto sa nakazia mnohí, čo prišli zo zahraničia zdraví. Dnešné vysoké číslo je spôsobené hlavne tou nezvládnutou repatriaciou. K tomu veľkonočnému zákazu. Ten bol iniciovaný hlavne z dôvodu, aby nenastal veľký presun ľudí zo západu na východ a po sviatkoch naopak. Preto začal platiť o 2 dni skôr. Aký je výsledok? Presun nastal už v utorok a skôr. Hlavný cieľ nebol dosiahnutý. Dnes už tie manévre v pracovný deň iba bránili ľuďom ísť do práce niekoľko km od bydliska, vrátane lekárom, potravinárom i ostatným ktorí zabezpečujú chod tohto štátu. Na Slovensku máme 78 okresov a je len prirodzene že ľudí čo prekračujú hranice je veľa. Nevravím, že sa nenašli aj takí čo vážny dôvod nemali, ale kvôli týmto pár ľuďom prekrútiť podstatu dnešného zlyhania štátnych orgánov, je dosť za čiaru.
 


Najčítanejšie


 1. Michael Achberger: Väčšina z nás ho má nedostatok. Takto to môžte zmeniť: magnézium 6 755
 2. Zuzana Pelaez: „Národ holubičí“? Pre cudzincov sme skôr „Národ kyslých uhoriek”. 4 270
 3. Oliver Andrejčák: Stále len rozpráva, rozpráva, rozpráva... 2 694
 4. Marek Strapko: Upratovačka z kúpaliska - je tu hlavne kvôli tebe! 2 389
 5. Július Kovács: Majského, Baštrnákove a Kočnerove deti si užívajú miliónové ukradnuté majetky. Výsmech. 1 828
 6. Dominik Parajka: Prečo je tak obľúbené? Test Suzuki Vitara 1.6 DDiS 1 703
 7. Blanka Ulaherová: Z jaké čeho, z jaké čeho, čí co? 1 206
 8. Rudolf Pado: Dorúbaný Liptov posvätený štátom i políciou 1 108
 9. Advokátska kancelária BÁNOS & KOŠÚTOVÁ : Sú profilové fotografie na sociálnych sieťach nebezpečné? 1 057
 10. Elena Antalová: Kedy začnete v parlamente aj s prevýchovou mužov, pani Záborská? 933

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Hlasu hlas
 2. Miriam Studeničová: Nešťastie s názvom meditácia
 3. Lukáš Baloga: Vezmú po voľbách do rúk „svet“ demokrati?
 4. Július Kovács: Boris s háremom
 5. Gabo Németh: Modlitba za noc, ktorá rozpráva
 6. Ivan Čarnogurský: SKÚSENOSŤ Z COVIDU 19
 7. Vladimír Hatara: Korona? Začína sa to pomaly podobať koprivke či akné...
 8. Július Kovács: Majského, Baštrnákove a Kočnerove deti si užívajú miliónové ukradnuté majetky. Výsmech.
 9. Štefan Vidlár: Korona chiméra
 10. Július Kovács: Hödör


Už ste čítali?