Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Diskriminovaní (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Hope

Ďakujem pani Tepličková.
Píšete mi zo srdca, a nielen v tomto príspevku. Slovensko je plné mudrákov a plačkov, ktorí vedia všetko najlepšie, ktorým naša nová vláda len škodí, ktorým chýba scenár, ktorý sa odohral v Taliansku a odohráva v Anglicku a USA. Nech napíšu anglickému premiérovi, a spýtajú sa ho aký je to pocit, keď človek nevie, či COVID zvládnu, alebo nie. Potom by prestali plakať a nadávať na dnešnú vládu.
 
Hodnoť

Pani Tepličková,...

...tentoraz musíte počuť, ako Vám mohutne tlieskam na znak súhlasu s tým, čo ste napísali. A volám: "Výborně!"
Máte pravdu. Len akosi nikto sa nesťažuje, že je samo-diskriminovaný, sama-diskriminovaná na zdravom rozume, logike, múdrych uvažovaniach.
 
Hodnoť

dikiminácia

Škoda, že občas nejde vrátiť čas. To by som tých diskriminovaných povolal na ZVS. Najprv som bol v ŠDZ - bolo nás na izbe 16 - poschodové postele vzor 24. Potom u útvaru zachytil som kubánsku aj berlínku krízu. Boli povolané zálohy, takže postele boli všade, kde bol kúsok miesta. Teplá voda 2x za týždeň. To by si tí diskriminoaní navrátilci polebedili
 
Hodnoť

celý svet je paralizovaný

všetci sú diskriminovaní. Ľudia s rôzny, jeden plače, druhý sa zrútil, tretí vyhrožuje, štvrtý zomrel,... každý to znáša inak. Chudáci v štátnej karanténe, musia tam byť. Okrem toho, že tam musia byť sa im nič takého zlého nedeje. Práve naopak, majú kde spať, majú si kde sadnúť, majú teplo, neprší na nich, majú umývadlo, záchod, sprchu, vankúš, paplon, čisté, vydezinfikované... dokonca majú 3x denne stravu za 13 eur,- . To mám ja a moja rodina na 14 dní niekoľkonásobne vyššie životné náklady. Hrozné voľačo!
 
Hodnoť

Ja sa necítim diskriminovaný.

A možno ani veľmi prekvapený. Vždy som tušil, že čoho sa chytí štát prešpikovaný úradníkmi a úradmi, to domrví. Vôbec mi pritom nejde o obmedzujúce opatrenia, niektoré boli urobené včas a vcelku boli rozumné.
Ale. Pri zavádzaní týchto opatrení sa nastavilo aj krivé zrkadlo nekompetentnosti a nepripravenosti k riešeniu situácie zákonnou cestou.
Darmo tu nadáva niekto na "zahraničných", veď doteraz žili v schengenskom priestore, ničím zákony neporušovali. Iba využili svoje právo voľného pohybu.
Kdesi som čítal, že na Slovensku je nevyužitých cez 50 tisíc monitorovacích náramkov a že existujú možnosti monitoringu trianguláciou aj cez sieť mobilných operátorov. Dokonca aj zákon bol prijatý. Tak potom ako mohlo dôjsť k takým základným lapsusom ako pomiešanie prišelcov bez osobnej izolácie? Počas násilnej internácie? V tomto sme zostali úplne sami ako unikát, ako sa to nemá a nesmie robiť. Mohlo to dopadnúť doslova fatálne vznikom komunitných ohnísk.
Dalo by sa pokračovať po jednotlivých skupinách tých "diskriminovaných".
Spomeniem aspoň taxikárov. Rozhodnutie prijaté z noci na ráno. Bez metodického postupu a usmernenia. Tu nejde o pocit diskriminácie, ale bezradnosti. Čo a ako urobiť, aby od všemocných úradov a chrániacej a pokutujúcej polície neschytali likvidačné pokuty? Ak úrady v prvom kroku nepomôžu a následne nájde tisíc dôvodov prečo nie tak ale ináč? V ich prípade chápem skôr tú nasr.. tosť.
Tu príde záverom základná otázka. Načo tu máme cez 350 tisíc úradníkov a stotisíce zákonov, keď nikto nevie čím a ako sa kto má riadiť? Neorganizovať paniku a chaos, nepreberať si nezákonne kompetencie? Načo potom to celé existuje? A hlavne, prečo to musíme povinne platiť?
 

 

Dokonca Matovič mal tú drzosť, že vopred nevedel, akým spôsobom sa bude táto svetová pamńdémia u nás vyvíjať a zaviedol zbytočné prísne opatrenia, ktoré diskriminujú, obmedzujú ľudské práva, slobodu atd.
 


Najčítanejšie


 1. Peter Slamenik: Cibuľkovej manžel je ako Columbova žena 7 831
 2. Martin Ondráš: Ministrova pracovná metóda - vydieranie 5 171
 3. Michal Petruš: Policajti obkľúčili Devínsku Kobylu. 2 072
 4. Martin Borguľa: Vzniká nová koalícia SAS + HLAS? 1 724
 5. Roman Foltin: Pri riadení strany SaS nezabúdam na dôveru občanov 1 579
 6. Ladislav Piršel: Ako by to vyzeralo, keby malo Mongolsko I. Matoviča? 1 216
 7. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Môj kolega utečenec 1 214
 8. Simona Kyselicová: Kúpat' sa s kosatkami? Prečo nie! 1 051
 9. Martina Hilbertová: Treba nám “vodičák” na psa? V Bratislave pribúdajú útoky 837
 10. Rudolf Pado: Holý je nahý 671

Rebríčky článkov


 1. Denis Jacko: V Prahe
 2. Vladimír Krátky: Rakušáci v týchto dňoch testujú o život, ale málo vakcinujú !
 3. Rudolf Hozák: Blíži sa koniec rozdielom medzi mobilom a PC
 4. Milan Koval: Ako ďalej, alebo kam „ kráčaš „ Slovensko ?
 5. Vladimír Krátky: Klient je úplné h***o, nevie nič !
 6. Veronika Svabyova: Poézia
 7. Silvia Smolková: Tódovej "followeri"
 8. Lubomir Zahora: Obchod z diplomkami.
 9. Jaroslav Polaček: V okolí je pozitívnych viac, v meste sme na tom približne rovnako
 10. Roman Hutira: Vzdelanie zadarmo má svoju cenu (Dánsko)


Už ste čítali?