Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Stačí, keď sa poskladáme, do ostatného nám nič nie je (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

a mali vobec rusko?

je to taky normalny pristup.
Quod licet Iovi, non licet bovi.
Volicom to imponuje, potrebuju met niekoho kto im ukaze ze oni su len taky obycajny plebs a maju drzat usta.
:)
 

 

Jedna strana mince je tá, že Kollár je aktuálne predsedom SNR, tomu asi zodpovedá aj jeho pracovná vyťaženosť, a sú tam aj isté požiadavky na jeho ochranu, teda služobné vozidlo s vodičom, vrátane ochranky, majú byť samozrejmosťou.
Že koľko veľa detí má, ale aj partneriek na jednu noc, či na viac nocí, je jeho vec, ale vždy je lepšie, že ak medzi dvoma rokovaniami, či inými akciami pociťuje potrebu navštíviť niektoré svoje dieťa, či pociťuje potrebu vyprázdniť si svoje gule u niektorej svojej baby, tak si tam nech odskočí služobným autom. Lebo keby išiel so svojim, tak by ho viedol unavený, či možno aj s istou dávkou alkoholu v krvi, on predsa niekedy určite pije aj z protokolárnych dôvodov. Teda nech to auto radšej vedie služobný vodič s čistou hlavou, je to tak bezpečnejšie aj pre ostatných účastníkov premávky.

Napokon keby aj použil svoje auto, beztak by ho nasledovalo aj auto ochranky, teda by sa nič neušetrilo, len by dve autá spálili viac paliva a by sa vyprodukovalo viac škodlivej CO2.
Zoberme si aj to, že pôjde svojim autom, a on ešte cez priecestie prejde na voľno, ochranka ale už dostane červenú, a nakoľko nechce stratiť chránenú osobu, tak vpália na priecestie už na červenú, a rovno pod vlak, teda som za služobné auto.

Teda Kollár si nech vybavuje svoje služobné, aj osobné veci jedným autom, a to služobným, aj s vodičom.

Druhá strana mince je ale tá, že v sobotu pre Covid 19 platil zákaz vychádzania. Ak pán Kollár mal vo svojom aute aj civilnú osobu, tak táto cesta nebola služobná, ale súkromná. A tu je oprávnená otázka, neporušovala táto Kollárova cesta zákaz vychádzania? Podľa mojich vedomostí totiž auto prichádzalo z okresu SC (možno až DS) do Bratislavy. Takže v ten deň Kollár sa nemal nikde presúvať za sexom, sex totiž nie je medzi výnimkami.

A v aute bola aj nejaká akože "V.I.P." slečna. Nezneužívala bezpečie vládnej limuzíny na obchádzanie ustanovení o zákaze vychádzania?

Tieto veci by Kollár mal rozhodne vysvetliť a ak sa preukáže, že nedodržal ustanovenia zákazu vychádzania, či napomáhal tej misske, aby ich ona obchádzala a tak šírila ten vírus, tak Kollár musí urobiť to, čo síce nerád, ale napokon urobil aj Prymula, musí na svoju funkciu rezignovať. Musí! To píšem ja, priaznivec terajšej vládnej koalície.

Minca má síce iba dve strany, ale do tretice by som skúmal aj dôvody, že prečo má Kollár tak závažné poranenia? Ak sa preukáže, že nebol pripútaný, tak by si mal náklady na liečenie hradiť zo svojho.

Nuž a po štvrté, je dobrou otázkou aj to, že ako jazdil ten pánsky šofér? Zatiaľ totiž sa nepreukázala jednoznačná vina toho "civilného" auta, ani jednoznačná nevina vládneho auta.

Ja bývam v Bratislave, a už som bol svedkom mnohých špinavých akcií vodičov týchto vládnych limuzín.
Napr., aktuálne mám "v merku" vodiča, ktorý jazdí pre Ministerstvo financií SR. Z ministerstva už viac krát odchádzal tak, že sa na "jednosmerke" nezákonne vydal po električkových koľajach na svetelnou signalizáciou riadenú križovatku so Žabotovou. Tam, križujúc jazdné dráhy áut voľného smeru sa zapájal do premávky a zmizol smer Pražská ulica. Týmto konaním možno denne porušuje zákon, a tak aj bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky v danej križovatke. Za ostatný mesiac som to videl hádam tri krát. Neviem ale, či sa jedná o súkromné maniere jedného vodiča, alebo všetkých k tomu núti nejaký konkrétny politik, ktorého pravidelne vezú smerom na Pražskú.

Sľubovali nám slušné Slovensko. Áno, už je kde kto za mrežami, ale by si to nemali kaziť ani v detailoch, inak nie Kollárova nehoda bola tá posledná, je skôr tá prvá....
 

dakujem

velmi dobra analyza.
.
Nemam ziadne idealy o politikoch ale myslim ze ze akonahle sa clovek ocitne tam niekde, ma pocit ze je nieco viac.
Nepochybujem ze tak isto sa spravaju aj politici na zapad od Slovenska, len si asi davaju vacsi pozor a su mozno pod vacsim medialnym tlakom.
 
Hodnoť

 

Oceňujem, že aj keď B.K. strieda matky svojich detí, stále má rovnaký vkus, čo sa týka visáže dievčat. Tej je dokonale verný:-)
 

A dba aj na bezpecnost.

Dva airbagy navyse na zadnom sedadle...
 

 

Ani eskorty nebývajú vždy bezpečné.
 
Hodnoť

 

Dávno vieme, že nie Lenin, ale papalášske maniere sú večne živé. Stačí dať niekomu funkciu a limuzínu a zabudne na to, aký "obyčajný" alebo "ľudomilný" bol ešte hen na začiatku roka.

Občan, plať dane, tlieskaj vláde a nebuď zbytočne zvedavý. Raz za štyri roky si na teba spomenieme, dovolíme ti hodiť papierik do krabičky, vymeníme si lavice v parlamente, ale nemaj ilúzie, že sa niečo zmení. My vieme lepšie ako ty, čo potrebuješ, tak tíško šúchaj nohami a neotravuj a buď vďačný, že máš k chlebu aj hry.

"Tak občas zvezieme v služobnej limuzíne nádejnú matku číslo... no, netuším, viem, že viac ako desať, no a? Veď preto ste ma volili, že som taký vyhlásený kanec, tak sa teraz nehrajte na prekvapených, dobre?"
 
Hodnoť

Pani Tepličková,...

...aby ste boli ak nie v obraze, tak aspoň v obrázku:
Za to, kto sa povezie v automobile nielen v tomto prípade zodpovedá vodič, vodička auta (na vojne veliteľ, veliteľka vozidla). V prípade vodičov, vodičiek nielen vládnych áut, ale všetkých služobných áut prezidenta - prezidentky, ministerstiev, úradov a pod. sú vodiči, vodičky pravidelne špeciálne a odborne preskúšavaní či preskúšavané a získajú potrebné oprávnenie takéto autá viesť. Bez rozdielu, bez výnimky. Takže Vaše úvahy čo - kto - prečo - odkiaľ a kam a podobne sú celkom bezpredmetné. Slušní a súcitiaci ľudia ako pánovi Kollárovi, tak aj ostatným zraneným pri tejto aj iných nehodách zaželajú aspoň skoré uzdravenie bez zdravotných následkov. Neslušní budú vypisovať o "kancoch," o "striedaní matiek" a o "visáži dievčat" - vari "vizáži," nie? a podobné nepríčetnosti (píšem o nich v článku, ktorý zverejním 26. októbra t. r.)
 

 

Slušní ľudia si dokážu napríklad upratať pred vlastným prahom....
 

 

Ja viem, že by som nemal, a vopred sa ospravedlňujem, pani Věra, že reagujem, ale aspoň urobím svoj dobrý skutok na dnes hneď ráno.

Vzdelávacia 5minútovka na dnešný deň. Malá lekcia z výrokovej logiky.

Ako predpokladám viete (ak vám príliš fandím, povedzte, začneme ešte niečím elementárnejším), existuje matematická definícia pojmu "výrok". Ppre zjednodušenie ho definujme tak, že je to tvrdenie, o ktorého pravdivosti má zmysel uvažovať. Výrokom priraďujeme pravdivostnú hodnotu, 1 pre pravdu a 0 pre nepravdu.

Určme si dva výroky, ktorým priradíme pravdivostnú hodnotu 1 = pravda.
1. Boris Kollár mal nehodu, želáme mu skoré uzdravenie bez následkov.
2. Boris Kollár je politik, preto máme právo sa pýtať, ako narába s peniazmi, ktoré mu zveríme, bez ohľadu na okolnosti.

S výrokmi vieme robiť operácie, ktoré sú, pre zjednodušenie, opäť, ekvivalentami základných matematických operácií, napríklad ich sčítavať a násobiť, a tým vytvárať zložené tvrdenia. A toto nás teraz bude zaujímať.

Disjunkcia je logický súčet výrokov, kde môže platiť (byť pravdivý) iba jeden z nich. Teda "Želám mu uzdravenie" ALEBO "Kritizujem jeho maniere".
Konjunkcia je logický súčin výrokov, kde môžu platiť obidva výroky súčasne. Teda "Želám mu uzdravenie" A "Kritizujem jeho maniere".

Et voilá!, a sme doma. To, čo ste predviedli vy, má dokonca aj svoje meno - hovorí sa tomu falošná dilema. Vyvolávate chybný dojem, že existuje len jedna možnosť reakcie, a pritom ich existuje celá škála a vzájomne spolu koexistujú v pokoji.

Povznášajúce, čo? Od istého stupňa mentálnej vyspelosti dokážu mať ľudia viac ako jednu myšlienku vzťahujúcu sa k ľubovoľnému objektu, a tieto myšlienky dokážu vedľa seba spokojne koexistovať bez toho, aby sa vzájomne ovplyvňovali. To, že vy fungujete simplicistne iba v polohe áno-nie, neznamená, že je to bežné.

Takisto, a toto bude pre vás asi tiež novinka, "ak o niečom neviem, tak to neexistuje" neplatí. To, že som tu nenapísal "skoré uzdravenie", neznamená, že som ho už nezaželal inde. Možno som sa za uzdravenie pána Kollára aj pomodlil. Možno som sa vo svojej reakcii, a to vy predsa rád, som sa iba držal témy. To, že vy hneď predpokladáte negatívnu variantu, nehovorí o mne nič, ale veľa o vás, vy "neslušný" človek.

Ten pokus o "zodpovedá vodič" vlastne ani neviem ako komentovať. Zjavne ste si pomýlili vojenskú tatrovku s vládnou limuzínou, alebo ste sa tým začali zaoberať dnes a iba teoretizujete, tak štandardne. Všetky tie sťahovania nábytku, rozvozy detí do školy a manželiek na nákupy, čo vybavovali vodiči za posledné roky, to bola ich vlastná odsúhlasená iniciatíva, že? Vôbec to nedostali od "papaláša" príkazom. Že to funguje tak, že vodič zakáže nastúpenie pasažiera na základe skúšky odbornej spôsobilosti (inak veľmi chabý "red herring" aj na vaše veľmi nízke štandardy...). Svatá prostoto...

PS: Čo, odkedy sa vami nezaoberajú elementy, čítanosť až tak upadá, že potrebujete avizovať svoj ďalší výtvor "u konkurencie"? A nie je vám pri tom ani trochu "stydno"?
 

Len k predposlednému odstavcu,...

...ostatné táraniny ma nezaujímajú.
Je to tak, ako píšem v príspevku p. Tepličkovej. Poznám ľudí, ktorí takéto skúšky a previerky majú.
Na začiatku spomínate, citujem: "Ja viem, že by som nemal, a vopred sa ospravedlňujem, pani Věra, že reagujem, ale aspoň urobím svoj dobrý skutok na dnes hneď ráno. " Aha - takže dobrý skutok, hneď o pol siedmej ráno, je napádať niekoho. Pani Tepličkovú za svoju konkurenciu nepovažujem, tak ako ani ona mňa.
 

 

Argumentačne podložený pokus o vysvetlenie je napádanie? No nie je. Ale popravde som nečakal nič iné ako ďalší dôkaz vašej duševnej... hmmm... no, nazvime to "limitovaný rozhľad". Rozumná diskusia s vami nie je možná, pretože namiesto faktov máte len emocionálne podfarbené "vyštekávanie" o táraninách a "schopnosť" vytratiť sa, keď fakty nejak nesedia (Ozaj, ako teda s tým Tyrom v Edde? A že to zviera, o ktoré sa staral, bol v skutočnosti vlk, nie pes, a určite nie v záprahu, ste si už doštudovali?). Kde nestačí rozum na pochopenie napísaného, vylejeme aspoň žlč. Ako vždy, že?

Tá posledná veta ma naozaj pobavila. Ale vlastne, áno, možno som sa zle vyjadril. To, že na niekoho žiarlite a neviete ho prestať spomínať a prestať reagovať, ešte nemusí byť len o konkurencii. Stále to môže byť aj neopätovaná láska, že áno...

Inak, aký je rozdiel medzi textami napísanými o pol siedmej, pol deviatej a pol dvanástej? Žiadny. Je vaša starosť, kedy ja niečo napíšem? Nie je. Takže čo sa tým "hneď o pol siedmej ráno" snažíte vlastne povedať?
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Pridám sa k tej exekucii...
 

 

Celkom by ma zaujímal dôvod vymazania. Tipoval by som na "osobný útok".

Len mi nejde do hlavy, že ak tam nebol nikto menovaný, ako to môže byť osobný útok? Či trafená hus zas zagágala, ako obvykle?
 

 

absencia slušného správania, prosím pekne.
 

 

To bola rýchlosť
 

 

Či by ste rád zavolali aj môjmu zamestnávateľovi a povedali mu, čo robím o pol siedmej ráno? No, keby ste diktátorsky nevymazali niektoré diskusie, už ste sa mohli realizovať.
 

 

Ten by rád zavolal celému svetu, len musí vyriešiť najskôr dilemu, či marsky, či kredit....
 

 

Ani sa moc nemýliš, magooo, v diskusii k ostatnému článku P. Cudziša mu vyčíta, že sa ešte nenaučil vkladať hyperlinky, hoci mu to už aj telefonicky vysvetľoval. V zmysle kréda: " Žijeme si veselo a milo, v Láske a v Pokoji. Je nám fajn."
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 1 138
 2. Maroš Chmúrny: Vydierač a nové sako pre Pellegriniho 360
 3. Michal Šimečka: Dohoda s Čínou, o ktorej sa takmer nehovorí 228
 4. Marek Zajac: Prečo sa mnohým ľuďom nedarí nájsť si vhodného partnera 173
 5. Martin Greguš: Celoplošný skríning: principiálnosť, priebeh a výsledky...Plusy a Mínusy 157
 6. Inštitút strategických politík : Roztržka o hranice medzi Sudánom a Etiópiou eskaluje aj napriek prebiehajúcim rokovaniam 155
 7. Filip Pastorek: Nejvyšší správní soud sa výrazne zastal Slováka v spore s Luhačovicami 142
 8. Věra Tepličková: On schudol, ja som pribrala, on už má šaty na mieru, ja pod svetrom zicherku 131
 9. Gabriela Uhlarova: Ak máš taký dar, máš to robiť zadarmo 118
 10. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej 97

Rebríčky článkov


 1. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej
 2. Jaroslav Polaček: Napriek korone predkladáme ambiciózny a transparentný rozpočet
 3. Peter Biščo: Fico mení vozový park...
 4. Emma Chládecká: Evanjelium v skratke
 5. Marta Medzihradská: Banskobystrický kultúrny bod zlomu
 6. Andrej Hossa: Ako ušetriť pri výbere podlahy?
 7. Martin Konečný: Zlozvyky, zvyky a rutina (I.)
 8. Ivan Čarnogurský: STARÉ SLOVENSKO A NOVÝ PREZIDENT USA
 9. Andrej Hossa: Ako vylepšiť interiér vášho automobilu?
 10. Miriam Studeničová: Znepokojujúce výskumy Benjamina Lieberta


Už ste čítali?